Konstia saada mikrouunista äänet pois? Ostimme tänään, mutta ei voi käyttää, koska jokainen painallus yms. aiheuttaa sietämättömän piippausäänen. Kyseessä on Samsung MS23T5018AE/EE Ceramic.
Kokeilin painaa samanaikaisesti käynnistys- ja sammutuskuvaketta, ei auta.
Mikrouunin äänet pois Samsung
9
1541
Vastaukset 9
- Anonyymi
Onko käyttöohjeiden lukeminen liian työlästä?
"Poista äänimerkki käytöstä painamalla <- ja >
(Vähennä/Lisää) -painikkeita yhtä aikaa."- Anonyymi
Ja jos ei meinaa onnistua, niin netistä vielä lisätietona, että em. on tehtävä heti kun töpselin laittaa seinään, ennen kuin kello tulee näytölle. Joku myös väitti, että vaihtoehtoisesti sama onnistuu kun luukku on auki.
- Anonyymi
Jossain määrin vaikea ymmärtää tollasta. Millaset korvat oikein pitää olla, jos ei nyt paria piippausta kestä? Eihän nappuloita painella kuin hetken aikaa ja ohjelman loppumisen merkkiäänikin kuuluu vain hetken.Kuinka hermoheikko pitää olla, jos ei pysty mikroa käyttämään parin piippauksen takia?
- Anonyymi
Netistä kun katsoo esim. mainitun mikron arvosteluita, niin aika paljon on kommentteja joissa todetaan piippaukset häiritseviksi (mutta jatketaan että onneksi ne saa kytkettyä pois).
Meitä ihmisiä on erilaisia, toisia tuollaiset asiat häiritsevät enemmän kuin toisia. Noin viidesosa ihmisistä on erityisherkkiä, joita erilaiset ärsykkeet kuormittavat helpommin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Netistä kun katsoo esim. mainitun mikron arvosteluita, niin aika paljon on kommentteja joissa todetaan piippaukset häiritseviksi (mutta jatketaan että onneksi ne saa kytkettyä pois).
Meitä ihmisiä on erilaisia, toisia tuollaiset asiat häiritsevät enemmän kuin toisia. Noin viidesosa ihmisistä on erityisherkkiä, joita erilaiset ärsykkeet kuormittavat helpommin.Se on myös kulttuurikysymys. Kiinassa ja kaukoidässä rakastetaan kaikkea kilinää, helinää ja blingblingiä. Stoalaisuus on enemmän pohjoismaalainen ilmiö.
- Anonyymi
Lopetusääni on kyllä ärsyttävä, ei tarvitse olla hermoheikko. Itse laitan ajan maksimiin (99 min ) ja odotan/ puuhastelen vieressä ja aukaisen vain luukun, vanha mikro on sen verran kovaääninen, ettei se unohdu päälle.
- Anonyymi
Itse myös seuraan mikron vieressä, ja viimeisellä sekunnilla nykäisen oven auki niin ei tarvi kuunnella piippauksia.
- Anonyymi
Perrrkele kun tuli käytettyä mikroa irti sähköistä ja nyt se piipitys taas alkoi. Vähän piti etsiä mutta löytyi lopulta apu, Stop ja lapsilukko nappeja pitää jonkun aikaa pohjassa niin sillä lähti piipitys. Samsung tämäkin, joku vanha malli. Laitan nyt tänne tämän muistiin niin ehkä seuraavalla kerralla tieto löytyy helpommin.
Aloin vaan miettimään, että miksi noinkin tärkeälle toiminnolle on joku salainen näppäinyhdistelmä ja mikro kuitenkin täynnä kaikenlaisia turhia nappuloita. Laittaisivat sinne myös jonkun selkeän "Beep OFF" nappulan niin siitä olisi kovasti apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405