Konstia saada mikrouunista äänet pois? Ostimme tänään, mutta ei voi käyttää, koska jokainen painallus yms. aiheuttaa sietämättömän piippausäänen. Kyseessä on Samsung MS23T5018AE/EE Ceramic.
Kokeilin painaa samanaikaisesti käynnistys- ja sammutuskuvaketta, ei auta.
Mikrouunin äänet pois Samsung
9
1558
Vastaukset 9
- Anonyymi
Onko käyttöohjeiden lukeminen liian työlästä?
"Poista äänimerkki käytöstä painamalla <- ja >
(Vähennä/Lisää) -painikkeita yhtä aikaa."- Anonyymi
Ja jos ei meinaa onnistua, niin netistä vielä lisätietona, että em. on tehtävä heti kun töpselin laittaa seinään, ennen kuin kello tulee näytölle. Joku myös väitti, että vaihtoehtoisesti sama onnistuu kun luukku on auki.
- Anonyymi
Jossain määrin vaikea ymmärtää tollasta. Millaset korvat oikein pitää olla, jos ei nyt paria piippausta kestä? Eihän nappuloita painella kuin hetken aikaa ja ohjelman loppumisen merkkiäänikin kuuluu vain hetken.Kuinka hermoheikko pitää olla, jos ei pysty mikroa käyttämään parin piippauksen takia?
- Anonyymi
Netistä kun katsoo esim. mainitun mikron arvosteluita, niin aika paljon on kommentteja joissa todetaan piippaukset häiritseviksi (mutta jatketaan että onneksi ne saa kytkettyä pois).
Meitä ihmisiä on erilaisia, toisia tuollaiset asiat häiritsevät enemmän kuin toisia. Noin viidesosa ihmisistä on erityisherkkiä, joita erilaiset ärsykkeet kuormittavat helpommin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Netistä kun katsoo esim. mainitun mikron arvosteluita, niin aika paljon on kommentteja joissa todetaan piippaukset häiritseviksi (mutta jatketaan että onneksi ne saa kytkettyä pois).
Meitä ihmisiä on erilaisia, toisia tuollaiset asiat häiritsevät enemmän kuin toisia. Noin viidesosa ihmisistä on erityisherkkiä, joita erilaiset ärsykkeet kuormittavat helpommin.Se on myös kulttuurikysymys. Kiinassa ja kaukoidässä rakastetaan kaikkea kilinää, helinää ja blingblingiä. Stoalaisuus on enemmän pohjoismaalainen ilmiö.
- Anonyymi
Lopetusääni on kyllä ärsyttävä, ei tarvitse olla hermoheikko. Itse laitan ajan maksimiin (99 min ) ja odotan/ puuhastelen vieressä ja aukaisen vain luukun, vanha mikro on sen verran kovaääninen, ettei se unohdu päälle.
- Anonyymi
Itse myös seuraan mikron vieressä, ja viimeisellä sekunnilla nykäisen oven auki niin ei tarvi kuunnella piippauksia.
- Anonyymi
Perrrkele kun tuli käytettyä mikroa irti sähköistä ja nyt se piipitys taas alkoi. Vähän piti etsiä mutta löytyi lopulta apu, Stop ja lapsilukko nappeja pitää jonkun aikaa pohjassa niin sillä lähti piipitys. Samsung tämäkin, joku vanha malli. Laitan nyt tänne tämän muistiin niin ehkä seuraavalla kerralla tieto löytyy helpommin.
Aloin vaan miettimään, että miksi noinkin tärkeälle toiminnolle on joku salainen näppäinyhdistelmä ja mikro kuitenkin täynnä kaikenlaisia turhia nappuloita. Laittaisivat sinne myös jonkun selkeän "Beep OFF" nappulan niin siitä olisi kovasti apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 69871
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22852- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha541770- 80687
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561