3 vuoteen ei ole sitä perkattu tulvan mukana tulleita risuja ,puita näyttää että siinä kasvaa jo pajukko .No ruostuu vain nopeammin puhki rautakalterit kun eivät ole kovin paksuja ehkä noin 12 mm rautatankoja ,maalattuja valkoisia.
Myllykanavan sulkuportti melko tukossa jo on veden virtaus melko heikkoa tosin rakenettu umpiaita
9
1088
Vastaukset
- Anonyymi
..tarkka analyysi, mitä toivotaan ?
- Anonyymi
Perkata yrittää vanhan voimien päivien jälkeen tai kun mylly menee kiinni ,tai joku päivä joutuu tekemään koko systeemin uudelleen portit,putket,kivetykset.
- Anonyymi
Joka kevät puhistettu, menee vain samantien tukkoon
- Anonyymi
Käy myllykanavan sulkuporttia katsomassa melko tukossa 5 cm paksuinen oksakasa siinä jo on jos tulee paljon lunta ja kylmä talvi myllykahvila tipahtaa myllykanavaan parruina.
- Anonyymi
Totta kyllä, kyllä huolthommia ehdottomasti mylly vaatii kaikkinensa!!
P.S. Mutta, kannanaottoja olisi mielyttävämpi lukea, jos laittaisit pilkut ja pisteet kohdilleen!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta kyllä, kyllä huolthommia ehdottomasti mylly vaatii kaikkinensa!!
P.S. Mutta, kannanaottoja olisi mielyttävämpi lukea, jos laittaisit pilkut ja pisteet kohdilleen!!Älä viitsi viisastella, sulla on joka toisessa sanassa kirjoitusvirheitä.
- Anonyymi
Niin mitä sitten? Ei se mylly enää vettä tarvitse
- Anonyymi
Senkin hyödyntäminen olisi ilmaista energiaa ja huoltovarmuutta... ei niitä pitää vesivoimaloita purkaa kalojen tieltä jotta saadaan sähkön hinta nousuun..
Nyt suunnitellaan pieniä ydinvoimaloita.. ne onkin turvallisia- Anonyymi
Niitä on suunniteltu kohta 30 vuotta. Paperilla nättiä, toteutus vaikeaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1193704Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai272760Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso72535Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1262328Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani82114- 371677
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581086Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361000Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 75974"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For78933