Anna jokin merkki

Roikun facessa ja kaipaan merkkejä sinulta. Blokkasit minut, mutta kiersin eston.
272018
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Blokkaaminen tarkoittaa sitä, että tuo henkilö ei halua olla missään tekemisissä sinun kanssasi. Lopeta.

Äänestä
  • Oletpa erittäin terävällä tuulella taas, palstaäijän tekstejä naiden niskaan spinnaava tarinatäti inasen liian sentimentaalisen kieliasun kera. Tee tee tee

    Äänestä

  • Onko facessa mahdollista estää kaikilta muilta sivuille pääsyn kuin hyväksymiltään kavereilta? Utelias.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Onko facessa mahdollista estää kaikilta muilta sivuille pääsyn kuin hyväksymiltään kavereilta? Utelias.

    On ja ei. On muka.
    Sinne pääsee silti esim. vaihtamalla kieltä. Itse löysin joskus itseni Kiinan kautta hakemalla. Laitoin kaikki mahdolliset kiellot ja silti pääsi sivuille. Lähdin pois kokonaan, koska on häiritty eikä siltä pysty suojautumaan facessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    On ja ei. On muka.
    Sinne pääsee silti esim. vaihtamalla kieltä. Itse löysin joskus itseni Kiinan kautta hakemalla. Laitoin kaikki mahdolliset kiellot ja silti pääsi sivuille. Lähdin pois kokonaan, koska on häiritty eikä siltä pysty suojautumaan facessa.

    Face päästää välillä tahallaan läpi. Jääpä seuraamaan jonkun ihmisen sivua. Tulee se päivä, kun pääset "vahingossa" näkemään kaiken, kuvia myöten.

    Äänestä

Olen blokannut niin monta että en minä tiedä kuka oot

Äänestä
  • Sama täällä, monologisetä. Toinen pitkä lista on numeroiden mustalista, sitä ei sais purettua parhaalla tahdollakaan jos tulisi toisiin ajatuksiin tms🤷‍♀️

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Sama täällä, monologisetä. Toinen pitkä lista on numeroiden mustalista, sitä ei sais purettua parhaalla tahdollakaan jos tulisi toisiin ajatuksiin tms🤷‍♀️

    Mä oon miettiny kans mistä näkee estetyt puhelinnumerot? Niitä on niin helkkaristi mulla.

    Äänestä

Turhaan roikut.Tykkään sinusta.Tunnet sen ja oot mut täältäki tunnistanu oot fiksu ku mikä ja mä vaa luotan et käyt täällä. Kyllä me joskus löydetää toistemme luo. Sitte meneeki parikytä vuotta siinnä mukavasti.

Äänestä

En ole blokannut ketään, suljin sivuni.

Äänestä

Haluatko palstasetä kertoa, että miten tämä tällainen esto kierretään? Taidat pommittaa niitä ns somenaisia feikkiprofiileilla ja olla joku mr smith jenkeistä tms

Äänestä

Kaikki jotka eivät uskalla esiintyä omalla facellä tulee ohittaa.

1Äänestä
  • Kiitos tiedosta saisko saman viä tavuviivoilla tai pictojuvilla?

    Äänestä

  • Uskallan kyllä esiintyä omalla, mutta en saa sillä yhteyttä kaivattuuni eston vuoksi. Tiedän että lukee sivuani kakkosnikillä, mutta kaipaan merkkejä.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Uskallan kyllä esiintyä omalla, mutta en saa sillä yhteyttä kaivattuuni eston vuoksi. Tiedän että lukee sivuani kakkosnikillä, mutta kaipaan merkkejä.

    Vähän meni sekavaksi taas tämä sinun epilogi tmv aloittajasetä. Tarkennatko, kuten nenäkäs nuuskija kysyis

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Vähän meni sekavaksi taas tämä sinun epilogi tmv aloittajasetä. Tarkennatko, kuten nenäkäs nuuskija kysyis

    Anna jokin merkki mitä tykkäsit päivityksistäni.

    Äänestä

Ei tule merkkejä kuule, kun ei kiinnosta. Siksi esto.

Äänestä

Minun kaksoisliekki rakkaus mieheni EI ONNEKSI OLE NOIN TYHMÄ, ETTÄ ROIKKUU FACESSA JONKUN NAISEN TAKIA.

HÄN ROIKKUU HYVIN TIUKASTI MINUSSA KIINNI VAIKKA MINÄ OLEN SENTÄÄN KIRJOITTANUT HÄNESTÄ VAIKKA JA MITÄ.
HÄN SENTÄÄN SITÄ MIELTÄ, ETTÄ MITÄ PASKEMPI JUTTU NIIN SITÄ PAREMPI.

ME OLLAAN SENTÄÄN OLTU KOKOAJAN SAMALLA SUKUNIMELLÄ VAIKKA EI OLLAKAAN KESKENÄÄN NAIMISISSA.
KYLLÄ MIEHENI SENTÄÄN ON SEN NÄKÖINEN MIES, ETTÄ JOS HÄN OLISI SANONUT MINULLE, ETTÄ : KUULEHAN VAIMO RAKAS! SINÄ VOISIT TULLA FACEBOOKISTA POIS JA KESKITTYÄ TÄHÄN MEIDÄN FACE TO FACE ELÄMÄÄN JA NETISTÄ KÄYT VAIN HAKEMASSA RESEPTEJÄ SEKÄ MUITA OHJEITA MITÄ SATUT TARVIMAAN, KOSKA MINÄ TIEDÄN ETTÄ OSAAT SENTÄÄN KÄYTTÄÄ NETTIÄ TIEDON HAKEMISEEN.

Minä olin sentään ÄLYKÄS NAINEN FACEBOOKISSA, että minä katselin YOUTUBESTA VIDEOITA JA EN OSANNUT EDES KIELTÄ. En edes tiennyt mitä kieltä hän puhu. Minä katsoin niin monta kertaa, että minä sain selville mitä aineita tarvitaan.
EN KAI MINÄ SENTÄÄN NIIN TYHMÄ OLE, ETTÄ MINÄ LAITTAISIN OHJEET NETTIIN, KUN ENSIN ITSE KÄÄNNÄN RESEPTIN SUOMEKSI KIELESTÄ JOTA MINÄ EN EDES TIEDÄ, ETTÄ MITÄ KIELTÄ HÄN PUHUU.

Minulle kävi niin, että minä ymmärsin sitä kieltä ja minä EN LÖYTÄNYT HIENOA SOKERIA KAAPISTA. Minusta oli tullut niin HIENO NAINEN, että minä hain ZUKKERIA ja sanoin vielä, että: Vasta eilen katoin niin oli monta pussia ja nyt ei ole yhtään.
Toinen kysy, että mitä minä haen niin minä sanoin hänelle, että: Minä tarvin ZUKKERIA ja se on suomeksi sokeria.
Katsoin kaappiin uudelleen ja sanoin, että: Tuossahan ne sokerit onkin ja paljonkohan tätä ZUKKERIA piti oikein laittaa.

Laitoin minä kuvan Facebookiin, mutta en OHJETTA. PITÄÄHÄN IHMISELLÄ SALAISUUKSIA OLLA.

Äänestä
  • Ok.

    Äänestä

Blokkaus oli se merkki.

Äänestä
  • Merkki, että haluaa viestitellä telepaattisin merkein?

    Äänestä

Siinähän roikut

Äänestä

Sitä hieman pelkäsin kun näen puhelimen joka naisen kädessä, syödessä ja autoillessa, wc käynnillä ja ulkoillessa. Pahin ehkä lastenvaunujen kanssa kun keskitytään puhelimeen, kun maailman tärkeimmälle ihmisen alulle olisi tarjottava turvallinen ympäristö ja huolehtivan vanhemman ääni ja olemus luo turvan joka kantaa loppu elämän. Ja kärsiihän siinä myös oma elämä, ajatellaan että kaikki ihmiset haluavat katsoa puhelinta alati vaikka monet tahtovat aivan oikeata kontaktia vastakkaiseen sukupuoleen ja nähdä että suhteeseen voi päästä vielä vanhoilla tavoin, juttelemalla ja lähestymällä fyysisesti omilla vahvuuksillaan. Rakkaus vaatii usein kosketus herkkyyttä ja tuntosarvilla suunnistamista, se elämänsä etana tyttö saattaa myös kaivata fyysistä etana poikaa,

Äänestä

Miksi kyselet täällä.

Äänestä

On olemassa elämäntilanteita ettei halua ketään kuulla eikä nähdä.Ei edes kavereita.

Äänestä

Merkki on se että löytyy Facebookin nimihaulla. Aina kun olen kirjoittanut jotakin typerää, katoaa. Ja kun jotain mukavaa, tulee useita linkkejä esiin. Mielenkiintoinen symbioosi.

Äänestä
  • Näin meidän mielikuvitusparisuhdentoimii. Miten teillä?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Roikun facessa ja kaipaan merkkejä sinulta. Blokkasit minut, mutta kiersin eston.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu