Sosiaaliturvasta on turha narista

kun se on lakiin laitettu.
6149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

on päivänselvää
että sitä
joudutaan
alentamaan

Äänestä

kukin saa ansionsa mukaan.
Mutta kun jakovara on käynyt vähiin.

Äänestä
  • Hyvin on jakovaraa roiskia murjaaneille ja Ukrainaan miljardeja solkenaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Hyvin on jakovaraa roiskia murjaaneille ja Ukrainaan miljardeja solkenaan.

    Ei hyvä. Parempi kun nekin rahat olisivat valtiolla varsinkin murjaanien osalta.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ei hyvä. Parempi kun nekin rahat olisivat valtiolla varsinkin murjaanien osalta.

    Se on näköjään nykyisin turvattava ensin muden kansakuntien toimeentulo ja tarpeet varoeuroillamme ja sitten vasta oman kansakuntamme jos jotain jää jäljelle kansalaistemme kerätyitä veroeuroista. Onkohan näillä päättäjillämme nyt mennyt asioissa hiukan tärkeys järjestys sekaisin ja käsitteet siitä mihin ja kenen yhteisien toiminteiden ylläpitämiseksi niitä veroja tässä maassa kerätään?

    Äänestä

Niin, hallitus ja eduskunta päättää, on turha valittaa jos saa liian vähän yhteiskunnalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kun se on lakiin laitettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu