Hyvä että asiasta keskustellaan, mutta vielä parempi olisi, että myös kunnioitettaisiin perinteisiä ihmisarvoja ja biologista ihmisen kehitystä. Homoseksuaalisuus ei ole biologisen kehityksen tulos, vaikka jotkut niin väittävätkin. Homous on sairaus, mitä nykyinen yhteiskunta ja etenkin sateenkaariliike ruokkii. Heille on tavanomaista, että kaikkien tulisi hyväksyä heidän mielipiteet mutta heidän ei tarvitse hyväksyä heteroiden mielipiteitä eikä niistä saisi edes julkisesti kertoa. Poliitikot hyssyttelevät sateenkaariliikettä ja sen vuoksi mm. mielenterveysongelmat on räjähdysmäisesti lisääntynyt.
Seta vapaa KPL aiheutti pitkän keskustelun
26
419
Vastaukset
- Anonyymi
wau, mahtaa olla yhtä tuskaa olla noin sekaisin päästään? Ei tuolla kaduilla kieltämättä näy heteromeininkiä missään, vaikka kuinka tarkkaan koettaisi tihrustella. Apteekin hyllytkin ne tursuaa homo-tautilääkkeitä, ja vaikeroivia homonseksualisteja kiidätetään ambulansseilla Ratamoon parantumaan pahentuneesta taudistaan.
Vai että vielä perinteisiä ihmisarvoja🤣- Anonyymi
Etpä kyllä taida sinäkään "hymiöheikki" tietää, mitä perinteisillä ihmisarvoilla tarkoitetaan.
Luomakunta on siitä kummallinen ja outo, että siellä on syntynyt ja syntyy aina poikkeavuuksia.
Vaikkapa puu, joka kasvaa kieroksi, mutta on muutoin sydänpuuta myöten täysin terve.
Puu ei vaan ala liputtaa ja pitää suurta mekkalaa itsestään vaatien, että nytpä koko koti metsän muidenkin puiden pitäisi alkaa kasvaa vähintään yhtä kieroiksi. - Anonyymi
ei ole tarvis mennä apteekki homolääkkeen hakuun. terva riittää ulkoisesti käytettynä lääkkeeksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etpä kyllä taida sinäkään "hymiöheikki" tietää, mitä perinteisillä ihmisarvoilla tarkoitetaan.
Luomakunta on siitä kummallinen ja outo, että siellä on syntynyt ja syntyy aina poikkeavuuksia.
Vaikkapa puu, joka kasvaa kieroksi, mutta on muutoin sydänpuuta myöten täysin terve.
Puu ei vaan ala liputtaa ja pitää suurta mekkalaa itsestään vaatien, että nytpä koko koti metsän muidenkin puiden pitäisi alkaa kasvaa vähintään yhtä kieroiksi."Puu ei vaan ala liputtaa ja pitää suurta mekkalaa itsestään vaatien, että nytpä koko koti metsän muidenkin puiden pitäisi alkaa kasvaa vähintään yhtä kieroiksi."
Kukaan ei vaadi sinun ryhtymistä homoksi!
Olipa huono provo! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etpä kyllä taida sinäkään "hymiöheikki" tietää, mitä perinteisillä ihmisarvoilla tarkoitetaan.
Luomakunta on siitä kummallinen ja outo, että siellä on syntynyt ja syntyy aina poikkeavuuksia.
Vaikkapa puu, joka kasvaa kieroksi, mutta on muutoin sydänpuuta myöten täysin terve.
Puu ei vaan ala liputtaa ja pitää suurta mekkalaa itsestään vaatien, että nytpä koko koti metsän muidenkin puiden pitäisi alkaa kasvaa vähintään yhtä kieroiksi.Ylivoimaisesti suurin homofoobian aiheuttaja on tutkitusti ja todistetusti kätketty kaipuu samaa sukupuolta olevan jörnimiseen. Eli esimerkiksi täällä "sairaudesta ja kieroutuneisuudesta" öyhöttävät epäsiistit turilas-ukot kaipaavat syvällä sielussaan vain hellyyttä, ja munaa bebaan. Eikö kutitakin vähän jo pelkkä ajatus?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylivoimaisesti suurin homofoobian aiheuttaja on tutkitusti ja todistetusti kätketty kaipuu samaa sukupuolta olevan jörnimiseen. Eli esimerkiksi täällä "sairaudesta ja kieroutuneisuudesta" öyhöttävät epäsiistit turilas-ukot kaipaavat syvällä sielussaan vain hellyyttä, ja munaa bebaan. Eikö kutitakin vähän jo pelkkä ajatus?
Miksi ajattelet jatkuvasti vain seksiä?
- Anonyymi
Homoseksuaalisuus on suurimmaksi osaksi itse aiheutettua kuten huumeet ja alkoholismi. Kun kerran on tullut houkutus kokeiluun, siihen on jäänyt koukkuun. Jos kaikki ihmiset muuttuisivat homoksi, ei sadan vuoden kuluttua koko ihmiskuntaa olisi enää olemassakaan, joten homoseksuaalisuus on ihmiskunnan tuho.
- Anonyymi
Sinun kohdallasi ei välttämättä olisi ollenkaan huono valinta 😊
- Anonyymi
"...homoseksuaalisuus on ihmiskunnan tuho."
Vaikka sinä näytät pelkäävän homoja, niin ei muiden tarvitse heitä pelätä. Hehän ovat ihan samanlaisia ihmisiä kuin muutkin. - Anonyymi
Jo ensi vuoden kalenteriin on laitettu kansainvälinen homoudenpäivä, ja silloin kaikkien pitää pukeutua sateenkaaripaitaan 😍
- Anonyymi
Jättäkää nyt KPL rauhaan! Sillä ei ole mitään tekemistä koko asian kanssa. Ei halunnut ottaa kantaa prideliputukseen ja joutui ajojahdin kohteeksi. Törkeää toimintaa prideporukalta.
- Anonyymi
On se törkeää kun ei rehellinen pesäpalloilijakaan saa enää syrjiä toisia ihmisiä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se törkeää kun ei rehellinen pesäpalloilijakaan saa enää syrjiä toisia ihmisiä!
Ei KPL ole ketään syrjinyt! KPL on syrjinnän kohteena!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se törkeää kun ei rehellinen pesäpalloilijakaan saa enää syrjiä toisia ihmisiä!
homopesäpalloilija ei syrji!
- Anonyymi
Kerro se virallinen sairausluokitus numeroineen?
Minä odotan..- Anonyymi
Oletko valmis? Tässä se tulee 0 x 0 = 0
- Anonyymi
Missään uutisissa ei juurikaan puhuta että jo lähitulevaisuudessa homous onkin parannettavissa ihan lääketieteellisesti. Tästä on kenties jo lupaavia tuloksia mutta kehitystyö vie aikansa. Vaikea sanoa käytetäänkö jotain uutta tegnologiaa parantamiseen vai ihan lääkkenä otettavaa.
- Anonyymi
Lupaavia my ass...
- Anonyymi
Mitä siinä homoudessa pitäisi parantaa?
- Anonyymi
Typeryyden, umpimielisyyden ja tyhjäpäisyyden parannuslääkettä odotellessa....
- Anonyymi
Olisiko koko kohussa menneet niin sanotusti puurot ja vellit sekaisin?
- Anonyymi
Suomalaiset homottaa ja kuolee suku puuttoon..
- Anonyymi
Sukupuuttoon on yhdyssana!
Mene takaisin kouluun peräkammarin poika!
- Anonyymi
Ei tuo kovin viisaalle saati älykkäältä vaikuta, eikä tuollainen voi olla kenenkään, ei heteron eikä poikkeavan normaali olotila jos poikkeavaa seksuaalisuuttaan pitää julkisesti toreilla ja turuilla kekkuloiden esitellä. Keskiverto kansalaista tuollainen käytös lähinnä vain kuvottaa, sillä kertoohan jo vanha viisaus. Kel onni on, se onnen kätkeköön.
- Anonyymi
Seta porukalle nappi ohtaan
- Anonyymi
Rauhoitu, ei noin. Se nyt oli Kouvolan sanomien toimittajat jotka sen sirkuksen saivat aikaiseksi. Meitä on joka lähtöön kuten Kosarin toimituksessakin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki692727Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from752308Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752158Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä22055Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue101419Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen51414- 781132
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81000- 64996
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘114975