Mentiinpä juhannukseksi Peurajärvelle lohikalalle. Parkkipaikat täynnä eläkeläisten matkakailu autoja ja vaunuja. No mitä? Eihän nämä läheskään kaikki edes kalasta mutta viedään kalastajilta parkkipaikat, jotka tulee matka kulkimella. Painusivat muualle parkkiin. Onhan niitä paikkoja korvessa. Tuolla vain ilmasia polttopuita aamusta yöhön poltetaan ja seurataan mitä kanssa ihmiset touhuvaa.
Peurajärvi
6
479
Vastaukset
- Anonyymi
Kalastajat voi ihan hyvin kävellä.
- Anonyymi
Niinpä, jos jaksaa heittää uistinta jaksaa kyllä pyöräillä tahi kävellä kalapaikoille 🚴🏿🚶🏿➡️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä, jos jaksaa heittää uistinta jaksaa kyllä pyöräillä tahi kävellä kalapaikoille 🚴🏿🚶🏿➡️
Joo, eihän se ole mikään matka 150 km sivusa ajaa muna mankelilla. Koukku vaan pyörän perään ja vene traileri kiinni. Kyllä se kulkee. Tavarat vain veneen kyytiin ja tietysti olutta runsaasti. Paluumatka onkin helpompi, ellei ole iso kalasaalis kyyvissä. Enpä kylläkään muista, että olisin peuralla pyörämiestä kalalla nähnyt. Joku harvinainen pyörämatkailija kerran oli.
- Anonyymi
Kaikki vieri vieressä öhöttäävät siellä. Miettiny monesti että, mitä kivaa muka se on. Suurin osa ärvöttää vaunuissaan sisällä päivät pitkät. Sen verran piipahtaavat ulkona et paakahuussiilla käyvät.
- Anonyymi
Suomen kesä on lyhyt ja vähäluminen, antaa kaikkien kukkien kukkia vaan.
- Anonyymi
Matkailu virkistää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114359
- 793543
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843395Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223381Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273286- 762954
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim662841"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452800- 852749
Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589