Kouvolan Pallonlyöjien joukkue järkytti Suomalaisia kieltäytymällä liputtamasta perinteiseen tapaan kotipeliään tiistain otteluun kaupungintalon lipputangossa, koska samaan aikaan tangossa ylväästi liehui Prideviikon kunniaksi Pridelippu.
Tämän suvaitsemattoman eleen ansiosta Puna Mustat pelasi ykköspesiksessä tänään Kouvolan kakkosjoukkuetta vastaan Prideottelun. Myös Sotkamon pitää pelata Prideottelu ja tarkemmin ajatellen aina kun pesäpalloa pelataan niin Pridelippu pitäisi nostaa salkoon. Sama voitaisiin ulottaa myös jääkiekkoon ja jalkapalloon. Voitaisiin ottaa tavaksi polvistua lipun edessä.
Pridepesistä Sotkamoon.
Anonyymi-ap
6
175
Vastaukset
- Anonyymi
Pesäpallo on Suomen kansallispeli eikä pride öyhötystä tule koskaan sekoittaa sinne eikä muuallekaan. Sotkamon Jymyn nimen voisi muuttaa Sini Mustiksi.
- Anonyymi
Toivoisi että mahdollisimman moni ottaisi Pridelipun urheilutapahtumiin mukaan.
- Anonyymi
Pridepyllistyksiinne voitte kysyä sitä porukkaa mikä sen parhaiten osaa. 🥸🧔👳♂️
- Anonyymi
Voisiko Hiukan kakkospesälle pystyttää sateenkaarilipun?
- Anonyymi
Jynyllähän on jo valmiiksi pridevärit.
- Anonyymi
Voi vit..!! Toivottavasti te homppelit ja lepakot ette pääse koko katsomoon!! Liputelkaa kotona!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2599135IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126339Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661410Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61331- 1091121
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.801037Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut63905Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43798Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23716MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708