uneni viime yöltä = kuvaa nykyhetkeä

Anonyymi-ap

heräsin siihen liikutukseen ja itkuun ja sydän hieman heikkona ja räkä tukki hengityskanavat&aukot itkun seurauksesta.

No kun siis näin unta jossa mä ensin omalla kotikylälläni eksyin johonkin putiikkiin jota piti noin mun ikäinen mies. Ensin oli jotain siinä pientä ongelmaa mutta sitten ne hurrasi minulle oikein että se oli eka kerta kun minulle osoitettiin tuollaista tämän unen aikana. Tunsin kainoutta kunnianosoituksesta enkä ottanu siitä kunniaa. Kiittelin kuitenkin. Niiden putiikki ensin tuhoutui kun minä suutuspäissäni kaadoin sen maantasalle mutta sitten tein sovinnon ja sanoin "simsalabim" ja putiikki oli taas pystyssä mut jäin ihmetteleen että hieman erikoinen juttu että silti huusivat mun nimeä ihan kunnianosoituksena vaikken ehkä olis ansainnutkaan sitä.

Sitten uni jatkui johonkin työpaikkaan jossa oli enimmäkseen naisia jotka tykkäsi minusta. Kuitenkin yksi alkoi huomata että aloin vaipua johonki tilaan että hän huomas ettei kaikki ole ok. Aloin sitten puhumaan siitä heille etten ihan terve. Eräs nainen sanoi että hän ei hyväksy sitä jos oot noin vähäpuheinen että koemme sen loukkaavana koska täällä on hyvä tapa jutella ja huomioida muut. Mä koetin siinä sanoo että mun kohalla ei oo kyse kunnioittamisen puutteesta.

Sitten oltiin ruokasalissa ja rakensin jostain muovista itselleni asun jossa oli Batmanin nimi ja muovipuku oli mustanvärinen. En uskaltautunut mennä syömään heidän kanssa ja mun piti siinä sitten hyvästellä heidät. Kyllähän siinä sitten iso naisporukka (ehkä mukaanlukien muutama mies) tulivat oikein riviin ja sanoivat minulle "hyvää loppuelämää me rakastamme sua oot symppis" niin sitten mä pillahdin kovaan itkuun johon heräsin koska ilmeisesti unitilan aikana koin sellaisen ison tunnereaktion että ne kommentit kosketti mua syvältä .

Kakistelin räkää ulos nenästäni että inhoittava tunne kun heräsin kun pumppu löi raskaammin ja pumpun tila tuntui heikommalta. Otin pari paniikkilääke-tablettia että nyt alkaa mennä hieman ohi toi kysenen olotila mut ei kivalta tunnu että pelkäsin jo että tuleekohan lähtö eli kuolema&sydänkohttaus.

osaako joku neuvoa minua että kannattaisiko unitohtorille tai ihan lääkärille jutella näistä unista kun viime aikoina alkaneet tuntua kehossa voimakkaammin?? Onko niissä terveysriski jopa että terveys voi pettää niin että jopa kuolemaan voi johttaa??

viestin lähettäjä Juha pohjola(erakkohärkä)

0

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin lähellä

        Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
        Ikävä
        87
        3825
      2. Kerro jotakin hauskaa. :)

        Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
        Ikävä
        81
        3340
      3. Mä sanon tän suoraan.

        Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
        Ikävä
        71
        3247
      4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

        Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
        Ikävä
        70
        2800
      5. Oliko pakko olla taas tyly?

        Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
        Ikävä
        51
        2404
      6. Huomenna heitän järjen

        romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
        Ikävä
        50
        2101
      7. Olen niin yksinäinen...

        ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
        Ikävä
        67
        1943
      8. Lähtisitkö nainen

        🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
        Ikävä
        42
        1921
      9. Hyvää huomenta

        Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
        Ikävä
        18
        1739
      10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

        Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
        Ikävä
        60
        1718
      Aihe