Siis nämä juntti/teiniradiot raiskaavat hyviä kappaleita.. Esim jos kissi saa jostain käsiinsä uuden biisin, niin eikös sitä sitten soiteta 10 kertaa päivässä.. otin yhden kappaleen silmätikuksi joka on Green dayn Boulevard of broken dreams.. Ensin se biisi oli hyvä kun sitä joskus himassa kuuntelin, mutta mutta... eikös kiss sitten perkl raiskannut sen.. ja Novassa ei tunnu tulevan kuin suurlähettiläitä ja Shaggyn angel ja niitä vitun paskoja mainoksia.. voi vittu kun vituttaa.. töissä kaikki aina kuuntelee kissiä tai novaa ja multa hajoo pää!! :(
Kiss-fm-Radionova+muut mainosradiot
Voi apuva
91459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
noista kanavista saa aivovaurion
En tiedä, mistäpäin Suomea olet, mutta täällä Helsingissä kuuluu kesä-/disco/tanssiradio KLF, 100 Mhz, josta ei todellakaan tule mitään mainoksia koskaan.
koskaan? kyllä siellä muutama on sillon tällön tullu.
ihmetyttää miten "radio mainostuotanto" eli Pro FM ei tuota ton enempää mainoksia. sillä tää KLF pitäisi rahottaa.
kato ei paikallisradio ketää kiinnosta. Ei se tavoita kuuntelijoita ja mainos hinnat sikakorkeita
ota asia puheeks seuraavassa kokouksessa. tai puhu pomelles. jos ei auta ja kuulut liittoon, valita sinne. liiton luulis viimeistään puuttuvan epämieluitaan taustameluun.
jos ei edelleenkään auto, irtisano ittes ja vaihda työpaikkaa.
Green Day sopiikin raiskata puhki. Ihan paska bändi.
Kappaleet soitetaan pilalle, kun niitä ei osata ohjelmoida radiossa oikein. Lisäksi kierrossa on liian vähän kappaleita ja samat 'ikivihreät' soivat vuodesta toiseen. Green day on hyvä esimerkki pilalle soitetusta biisistä, mutta lista on loputon... Kyllä kaikki muuttuu vielä, mutta siihen menee vielä aikaa... En voi myöskään kuunnella Suomen radioita kuin pakosta ja tiukkaa tekee joka kerta. Poksahtaisin todennäköisesti palasiksi, jos en voisi kuunnella oikeita radioita maailmalta netin välityksellä.
Viime kesänä Nova soitti ahkerasti Don Huonojen Hyvää ja huomenta-biisiä. Mutta jostain kumman syystä siitä biisistä oli pätkäisty alku pois! Joka ikinen kerta (ja niitä on monta) sama juttu. Minun mielestä ko biisi alkaa "Täksi yöksi jää..." ei "jos sulla kerran on..." Kyllä voi pienet asia ärsyttää kovasti :)
Tuo se vasta onkin kuuntelijoiden aliarvioimista. Tyhmä kansa kuuntelee ja nielee kaiken.