Tiedustelisin minkälaisia kesäriantoja teitillä on siälä pitäjäsänne?
Ollaan tulosa täältä pääkaupunkista pitäjäänne juhlistamaan kuukauren kesälomaamme perheinemme ja haluaisimme ohjelmaa lomallemme. Kaikinlainen aktiviteetti kiinnostaa mialuiten järvienne rannoilla tapahtuva aktiviteetti.
Huittisten kesä
8
477
Vastaukset
- Anonyymi
Tultiin ny tänne huittisiin.Mistä sinne huittisjärvelle kuljetaan?Ei näy kartasa???!
- Anonyymi
Vanhoja, markka-ajan karttoja tietenkin taas myyty R-kioskilta. Uudemmissa eurokartoissa kaikki Huittisten uima- ja kalastuskelpoiset järvet on hyvin luetteloituina. Rautatieaseman lipunmyynnistäkin voi kysyä neuvoa, jos ei karttojansa halua uusia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhoja, markka-ajan karttoja tietenkin taas myyty R-kioskilta. Uudemmissa eurokartoissa kaikki Huittisten uima- ja kalastuskelpoiset järvet on hyvin luetteloituina. Rautatieaseman lipunmyynnistäkin voi kysyä neuvoa, jos ei karttojansa halua uusia.
Myös lietetuvan kesäkioskilla huittisjärvellä on myynnisä opaskarttoja 40€/per kartta.
Kompanssisuuntima ei välttämäti pidä paikkaansa alueen runsaitten malmiesiintymien johrosta,joten kompanssin viisari saattaa pyöriä kuin lietepumpun siivapyörä keväisin.
Varmimmin paikalle löytää paikallisen lietelevittäjän aisalla matkustaen.
- Anonyymi
Parasta huittisisa on huvipuisto. Eritoten lähes pilviin yltäväsä oravanpyöräsä on erikiva istuskella ja katsella raijalanjärvelle kauniita maisemia ja seurata kiireisiä mökkiläisiä huvipursineen. Huittisten pormestarin huvilahan on juuri siinä näköetäisyyrellä, siinä piikkinokasa.
- Anonyymi
Ja se huvila on niin suuri että Juha Mieto sopii tulemaan hiirenkolosta sisään.
- Anonyymi
Huittisissa ei osaa muut kuin SMK järjestää loistavia kesätapahtumia. On ollut talvellakin kaikki tapahtumat viisi tähteä.
- Anonyymi
No tää ei kyllä oo totta. SMK:lla ei oo edes tiloja ulkotapahtuman järjestämiseen joka kesätapahtumassa olisi aika oleellista
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708