Maliskylän auto kaahaajat

Läheltä piti tilanne taas kun lasten kans oltiin karjannevantiellä. Vihreä auto , ei edes hiljentänyt kohdalla. Alkaa olla todella vaarallista touhua. Eikö virkavalta puutu asiaan ? Pitääkö jonku kuolla ensin?
4667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei lestapoliisit puutu lestapoikien kaahailuun.

Äänestä

Vanhemmat ei välitä lasten/nuorten touhuista mitään.
Kasvatus puuttuu ja kunnioitus muita kohtaan.

Äänestä

Liekkö säästetty poliiseissakin. Katsokaa kun näätte poliisin onko ruskettunut jos ei ole niin toimistossa on ja munkkikahvilla aikaansa kuluttanut ei kenttätyössä. Ja mistäpä niitä kentälle kun persut supistaa kaiken

Äänestä

Vanhempien kasvatus pahasti pielessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Läheltä piti tilanne taas kun lasten kans oltiin karjannevantiellä. Vihreä auto , ei edes hiljentänyt kohdalla. Alkaa olla todella vaarallista touhua. Eikö virkavalta puutu asiaan ? Pitääkö jonku kuolla ensin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu