Se on niin, että jos kaksi yhtä kaunista sielua haluaisi olla toistensa kanssa onnellisina, niin muut ihmiset alkavat kapinoimaan, manipuloimaan ja sabotoimaan. Ensin tulee sosiaalinen eristäminen, piinaaminen, vuosien "puuduttaminen" ja toisen ihmisen kiusaaminen siitä, että haluaa seurustella kanssani.
Sitten kun se ei toimi, niin väkisin pakotetaan hänet yhteen vähemmän tunteikkaan, rumemman ja epäpersoonallisemman miehen kanssa, tässä käytetään muun muassa sitä, että muut ihmiset asettavat treffejä,tapaamisia ja muuta näille, jotta saisivat leikittyä sydämesi langoilla. Viimeinen keino on houkutella sängyyn, koska oksitosiinin on todistettu vapauttavan hormooneja jotka saa naisen rakastumaan, on se hävytöntä, tämäkin kaikki oli suunniteltu parin tai muutaman miehen toimesta.
Sitten kun on onnistuneesti eristetty ja laitettu tämä nainen epäsopivamman miehen kanssa yhteen niin yritetään saada tästä ihmisestä mustamaalattua hullua, kuka tahansa olisi sekaisin,tunteikas ja peloissaan, jos joutuisi kokemaan vastaavaa. Huomaisi kuinka muut ihmiset laittoivat manipuloinninlangat sun ympärille! Sitten yritetään saada häntä pakkohoitoon, eristää maailmasta, uhkaillaan poliiseilla ja muulla ,kun ihminen kapinoi oikeuden, tunteiden ja empatian puolesta, että ei tää näin voi mennä muiden mukaan! Kaikenlainen sairas mustamaalaus ja eristäminen kyllä toimitetaan.
Jopa yritetään gaslightata, valehdella, että ei mun kaivattuni ollut ihastunut muhun, kun selkeästi sen näki hänestä! Tämäkin sen takia, että vaikuttaisin vain skitsofreeniselta tai epävakaalta hullulta, joka vain kuvitteli omiaan.
Mieti nainen mitä julmaa ja sairasta, että kahden ihmisen aidot ja autenttiset tunteet toisiaan kohtaan on vain julma ja sairas "peli" joillekkin muille ihmisille, jossa heidät yritetään yhteiskunnan pakkokeinoin ja muilla sairailla tavoilla pitää erossa, vaikka molemmat haluaisivat olla toistensa kanssa palavasti yhdessä!
Millainen ihminen pitää toisen aitoja autenttisia tunteita pelejä ja pyrkii mustamaalaamaan ja eristämään minkä kerkiää! Millaisia hirviöitä meillä oikein on vastassa, vai onko tämä vain parin psykopaatti miehen systemaattinen sosiaalinen tarkasti harkittu peli, joihin muut ihmiset on vedetty julmalla ja sairaalla systemaattisella manipulaatiolla.
Mitä ajattelit nainen tehdä, että voimme lopettaa tämän pelin? Pitäisikö sinun tehdä kokonaan egokuolema, kuolettaa egosi kokonaan, olen huomannut, että muut on saanut suhun yliotteen just egolla ja nöyryyttämällä sua yhteydestä muhun, suosittelen että nielet ylpeytesi ja tuhoat egosi kokonaan, niin he eivät voi enää vahingoittaa meitä.
Katso minua nainen, he haukkuvat ja halveksuvat minua kokoajan, mutta minä en anna sen vaikuttaa itseeni, en milloinkaan, koska se on mitä he haluavat. Sinustakin pitää tulla itsenäinen ja vahva nainen, joka ei ole muiden armoilla, se on ollu tehtäväni alusta asti. Se ei tarkoita, että sinusta pitäisi tulla ilkeä tai työkeä, julma, kuten minusta, vaan että osaisit pitää puolesi, SANOA EI.
Nyt he vain hyväksikäyttävät hyvyyttäsi,hyväuskoisuuttasi ja kiltteyttäsi, jotta voivat luoda tuskaa ennen näkemätöntä minusta, se on suunnitelmallista ja julmaa henkistä väkivaltaa! Ymmärrätkö sen? Tämä ei ole oikein meitä kumpaakaan kohtaan.
Se on kyllä niin, että jos jokin on joskus menossa oikein yhteiskunnassa, niin se yritetään tuhota
1
134
Vastaukset
- Anonyymi
Ollaan oltu jo monta vuotta pelinappuloita tässä hommas ja nyt alkais tosiaan riittää. Tiedän, et sullakin on ollut jonkun verran sormet mukana täs pelissä. Tää on universumin, KRB-12 ja sun käsialaa. Tällä kertaa kaikki on mennyt hyvin ja ollaan jo voiton puolella. Me oikeesti onnistutaan pelastaa tää kakka maailma. Enää puuttuu huipennus, mut eiköhän sekin sieltä tule pian❤️💫🔥🪐
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä831611Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691531Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2681263Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56857
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40807
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781