Koen saavani täältä jotain

Anonyymi-ap

Sellaista, mitä en saa ns oikeassa elämässä. On oikeasti ihana ajatella, että ei vain yksin ole ajatustensa kanssa. Arki on kiireistä, eikä siihen meinaa mitään ylimääräistä mahtua. Saan täältä voimaa jaksaa.

5

175

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Silloinhan se toimii just hyvin, kun ei vie energiaa vaan tuo sitä. Nettiriippuvuudesss ei haluaisi selailla näitä sivuja, mutta ei pysty lopettamaan sitä. Joskus ollut itsellä tuollaistskin. Nykyisin se on hallinnassa ja ihan kivaa ajanvietettä, mutta ei vie liikaa aikaa, niin kuin pitääkin.

    • Anonyymi

      Monella taitaa olla sama syy. Tutut osaa myös olla rasittavia ja sanoja joutuu varomaan koko ajan. Täällä ne voi skipata jos ei tykkää. Ei tarvitse itse sensuroida kaikkea jonkun mielipahan takia. Eikä tarvitse olla lohduttamassa niitä joille tulee mielipahaa.

      • Anonyymi

        Naiset on nykyään ihan woke. Kaikesta pitää olla oikeus loukkaantua.


    • Anonyymi

      Oon täällä vain hänen takiaan. Toivottavasti löytyy pian yhteys irl hänen kanssaan.

    • Anonyymi

      Mitä täältä ny vois kokea saavansa tärkeimpänä ehkä joku oletetun kuuntelijan niiden kanssa kannattaa olla varovainen niistäkään monet kun ei kuuntele kun siksi että oppivat kyseisestä ihmisestä jotain jota voivat käyttää hyväkseen lieputtaessaan tai satuttaakseen toiset purkaa pahaaoloaan toiset saa samankaltaiseen asiaan ongelmaan eri näkökulmia edellyttää että on kykenevä ajattelemaan nää kun monesti ongelmaksi muodostuu yksin asioita pohtiessa ajatus jää junnaamaan samaa ympyrää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      95
      1975
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      285
      1813
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      310
      1610
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      194
      1492
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1071
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1017
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      987
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      978
    9. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      28
      963
    10. 67
      954
    Aihe