Onko Meripäivillä porukkaa entiseen malliin?
Meripäivät
9
406
Vastaukset
- Anonyymi
Helppohan se on eilinen ennustaa, mutta ennustapa huominen.
- Anonyymi
Ruonalan Ranta valmistautuu jo vakkoittamaan Meripäivät alkoholipitoisella juomasekoituksella jonka nimi on lonkero..
Original Long Drink sopii Punkero Lollolle kuin nenä tai viini päähän.
https://i.imgflip.com/9yubna.jpg
Meripäivä veneilyyn turvapakkaus tulee olla jo rannassa avattuna, minimi 6-pack
Koff Long Drink Pink Grapefruit 5,5 % tölkki 0,33 L
https://cityalko.ee/images/media/2022/05/s1RJb06708.jpg - Anonyymi
Vaikea sanoa, meripäivät heinäkuun lopussa, sen näkee sitten.
- Anonyymi
Todellisuudessa väki vähenee vuosi vuodelta Meripäivillä, mutta "tilastojen"
mukaan kävijöitä on aina se 300.000 henkilöä.
Todellasuutta ei haluta kertoa tässä demarikuplassa.- Anonyymi
Vanhemmat sukupolvet eivät enää jaksa ryypätä ja tapella, eikä nuorempia sukupolvia kiinnosta ne huvit. Merimiehiäkään ei enää omat kulttuurijuhlansa kiinnosta.
- Anonyymi
Miten Meripäiviin liittyy joku ihmeellinen " demarikupla " ? Persu ottaa nyt vaan lääkkeensä ja pysyy siellä Kymissä.
- Anonyymi
Edestakaisin lyllertäviä elämysten etsijöitä kadut täynnä. Halpahintaista ja tyhjää tyhjän elämän uhreille. Ei ihme että tarvitaan isot määrät viinoja turruttamaan tätä kipua.
- Anonyymi
Vielä 80-90 luvulla oli kunnon Meripäivät ja myynti pelkkää kaljatelttaa. Ajat ovat muuttuneet.
- Anonyymi
Jonkinlaista laumaantumista ainakin on ollut:
23.07.2025 21:50:00
Kotka
Poliisitehtävä: joukkotappelu
Ilmoituksen mukaan noin kymmenen ihmisen joukko hyökkäsi taksijonossa olleiden ihmisten kimppuun. Hyökkääjät olivat nuoria, iältään noin 13-17-vuotiaita henkilöitä ja pakenivat paikalta.
24.07.2025 2:00:00
Kotka
Poliisitehtävä: joukkotappelu
Noin kymmenen henkilön joukko käyttäytyi uhkaavasti järjestyksenvalvojia kohtaan Isopuistossa. Poliisi määräsi yhdelle tekijälle sakon järjestystä ylläpitävän henkilön vastustamisesta. Poliisipartiot tyhjensivät Isopuiston tilanteen jälkeen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on767481- 737359
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1565927Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist544877En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204139Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53850- 313487
- 383472
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris862875Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2092532