Hän päätti ryhtyä hommaan Martinan seuraksi.
Yksityishenkilö on nyt personal trainer
Anonyymi-ap
41501
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Oliko tuo aloitus vitsi 🤣
Aloittaja on sellainen punaniska maastavetäjä eli pitää ymmärtää.
Mikä onkelma sinulla on Martinasta ja miksi reakoit noinkin voimakkaasti . En ole missään mediassa lukenut, että tämä yksityishenkilö valmentaisi. Liian kiireinen, on yritysjohtaja.
Sinulla on iso ongelma, mars koulun penkille, että oppisit edes kirjoittamaan.
Ei ole niin väliä miten täällä suolipalstalla kirjoitetaan.😂
Reakoin, koska kolleka osaa enklantia ja kertoi asiasta.
Juuri näin. Pääasia kun itse ymmärtää omat kirjoitukset.
Onko jotain todisteita että Napapaita olisi yritysjohtaja? Yleensä Martinan puheet eivät ole olleet totta.
Epämääräinen yksityishenkilö.
Seiska sellaista kertoo ja yleensä Seiskan puheet on totta. Seiska tekee aina faktantarkistuksen.
Martina ei ole puhunut mitään miehensä ammatista eikä ole koskaan kertonut edes miehen nimeä missään.
Voihan olla, että napapaita on joskus nähnyt yritysjohtajan, mutta itse tuskin on yritysjohtaja.
Reikimummeli vaan yrittää nostaa Martinan sulhon statusta 🤣
Sepä onkin mielenkiintoinen juttu, että nimittelee kenguruksi eikä käytä ko henkilön oikeaa nimeä. Nimi kun on julkisissa yrityksen tiedoissa ei siis mitään syytä salailun takia tms. Todella erikoinen parisuhde.
Onko oikein kurssitettu valmentaja 😩
Hän valitsi tämän alan, koska siihen ei vaadita minkäänlaista koulutusta.
Sinun ammattiisi eli nettiraivoajan ammattiin ilmeisesti vaaditaan vähintään korkeakoulu- tai jopa yliopistotason koulutus?
Ei täällä kukaan raivoa, no joskus reikimummeli hermostuu, kun ei hänellä ole korkeakoulututkintoa / yliopistotason koulutusta , ainoastaan kurssitettu harson heiluttaja, ja kuitenkin toimii oikein virassa 🤣
Sinä oletkin käynyt sitä Steiner-koulua ja aivan itse kerroit. Olit Martinan siskon koulukaveri.
Näin siis kerroit täällä eräässä vuoden 2014 ketjussa. Teillä oli jotain yhteisiä mallihommiakin, kerroit myös.
Ei se välttämättä ole tuo Martinan äidin vainoaja koska siinä jutussa se haukkui törkeästi Martinaa jostain syystä mutta toivotti jaksamista Martinan äidille ja siskon isälle. Martinan sisko oli kuollut ja siksi kirjoitti tuon Martinan haukkumisen ja kertoi yhteytensä siskoon.
Käytti sitten näköjään kaikki mahdolliset tilanteet Martinan haukkumiseen. Voi elämän kevät!
Nyt mummelin kristallipallo on homeessa , en onneksi ole käynyt kyseistä koulua. Oma opinahjoni oli SYK in oivallisessa opetuksessa 🧐
No joo, sinun hampaissa onkin ennenkaikkea Martinan äiti ja Martina lähipiirineen, lapset mukaanlukien, ja tuon edellämainitun hampaissa oli vain Martina.
Tännehän voi kirjoittaa ihan mitä paskaa tahansa ja sinä pälli uskot kaiken. Ei silti, hyvä muisti vuodelta 2014 tai kattava arkisto.
Jossain Itä-Helsingissä tai Kontulassa käynyt koulunsa. Mutta veikkaisin että Vantaalla tai Keravalla.
No, kylläpäs sieltä SYK istä tulee huonoa materiaalia, siis kun ajattelee sinunkin tasoasi.
Jotkut voivat lukea liikaa ja sitten sekoavat päästään. Sellaista on nähty.
SYK in ja SYK istä kirjoitetaan SYKin ja SYKistä ilman mtn välilyöntiä.
Ärsyttää kun ei osata äidinkielen alkeita.
Älä tule tänne palstalle niin ei ärsytä, hyvin yksinkertaista. 🙄
Tuo SYK in käynyt aloitti. Anteeksi, tuo joka väitti että on käynyt SYK in, aloitti. Sofiahan tuli myös Helsingiin johonkin kielilukioon mutta päättyi kuin kanan lento. Kävikö ensimmäisen luokan loppuun? Olisiko tuo joka väittää käyneensä SYK in sitten joku Sofian luokkakaveri tai kaveri siltä ajalta koska vaikuttaa samanikäiseltä ja samantasoiselta naikkoselta hän.
..Helsingiin tuli vahingossa... kielioppi on kyllä hallussa
Onko missään kerrottu kuka oli se Sofian ystävä siellä Ruisrokissa kesällä 2019 samassa tilassa kuin missä Ranta-aho pussitti huumeita alueella myytäväksi? Sofia ja tämä ystävä olivat myöhemmin festarialueella Siepin ja tämän missiystävien kanssa eli nämä naiset ainakin tietää kuka se oli.
Ei käynnyt loppuun edes eka vuotta, keskittyminen ei riitä mihinkään Sofialla ja ei edes lyhyeen kurssiin.
Onneksi sinne SYKiin eivät kaikki tollot edes pääse opiskelemaan. 🧐
Seinäjoen yhteiskoulu eli SYK. Onkos siellä koulua käynyt yksi Sofian sisarpuoli -sarjasta?
Koulu on Seinäjoen Yhteiskoulu isolla. SYK
Eikös se SYK ole joku Helsingissä oleva maksuton yksityiskoulu joka painottaa kielten opiskelua. Sofiahan tuli 16-vuotiaana Helsinkiin kielilukioon mutta ei käynyt kai ekaa vuottakaan loppuun. Eli tuo Martinan vainoaja saattaa olla Sofian koulukaveri sieltä ellei sitten ole itse Sofia, mikä ei todellakaan ole mahdotonta. Ainakin vaikuttaa Sofian ikäseltä ja Sofian moraalin omaavalta naikkoselta.
Helsingin kielilukio on Myllypurossa ja Sofiahan asui Kontulassa yksiössä. Eli sieltä Itä-Helsingistä varmaankin eli Myllypurosta ja Kontulasta sai kavereitakin kouluaikana.
Ai siksi se kirjoitteli stadin slangii eli "soijaa pukkaa" ja oli "aamukaffetkävelyllä". Ja kun heistä tuli Siepin kanssa bestikset niin Sofia opetti Sarallekin stadin slangii jota Sara käyttää nyt kun tekee yhteistyöpostauksia.
Sofia asui jo jonkun pojana kanssa alle 19-vuotiaana koska kertoi että kun Nousiainen oli ensimmäistä kertaa BB-talossa niin Niko oli hänen poikaystävän suosikki. No, sitten Sofia iski Nousiaisen ja tunki tämän ja exän kotiin ennenkuin edellinen ehti viedä kaikkia tavaroita pois ja kaiken lisäksi oli vuoden ajan valehdellut Nousiaiselle ikänsä vuotta vanhemmaksi eli 2-kymppiseksi. Kun Niko oli toisen kerran BB-talossa niin siellä haukkui exänsä (kuten Sofian iskemät varatut miehet tekevät) ja sitten kehui kuinka Sofia oli ottanut silikonit Virossa.
Elättiköhän tuo Sofian silloinen poikaystävä jo Sofiaa ennenkuin sai sitten Nousiaisesta elättäjän itselleen? Nousiainen voitti sieltä BB-talosta 50 tuhatta ja sitten alkoivat sillä rakentamaan Sofialle uraa. Sofia teki abortinkin ettei tulisi mitään estettä Fitness-uralleen.