Kieltäminen tyydyttää näemmä jonkun merkittävän tarpeen palstan "skepojen" mielessä, koska palstan vaipuessa kesärauhaan he alkavat kyselemään ufouutisten perään.
Onko skepolla mitään arvoa jos hän ei pääse kieltämään?
4
203
Vastaukset
I rest my case että nämä "skepot" eivät ole oikeita skeptikkoja, sillä he eivät tunne käsiteltäviä aiheita laisinkaan, vaan lähestyvät niitä vain uskonnollisesta näkökulmasta, jolla ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa.
Nämä hemulit lahkolaiset ovat niinkin subjektiivisia, että jos tiedemies kuuluu väärään seurakuntaan taikka on ateisti, niin nämä tulevat aivan silmille pöyristyneinä ja täynnä pyhää vihaa.
Mikään järkipuhe ei kykene kääntämään vauvasta saakka aivopestyjä vähäpoikia tiedon reaalimaailmaan. He ovat kirjaimellisesti hukassa ja pelkäävät kuollakseen menettävänsä tonttipaikan vihreiltä niityiltä virvoittavien vetten tykönä.
Pelkään että heillä jää se harppukonsertti sillä tontilla kuulematta, mikäli metodit sinne päästäkseen ovat vihamielisyys, suvaitsemattomuus ja tyhjännauraminen.
Aidot uskovaiset ja kristityt ovat aivan asia erikseen, kuin nämä lapsen tasolle jääneet moukat.- Anonyymi
Sielullinen negativiisuus ilmenee ihmisissä niin monilla erilaisilla tavoilla. Hyvä ja paha eivät pohjimmiltaan ole pelkästään suhteellisia käsitteitä, vaan reaalisia asioita ja entiteettejä. Usein kuietnkin käytetään erilaisia “naamioita” ja yksi “naamioitumiskeino on se, että ollaan olevinaan hyvyyden ja totuuden asialla. Tieto ja koulutuskaan ei yleensä tee pahasta sielusta hyvää ja oikeamielistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sielullinen negativiisuus ilmenee ihmisissä niin monilla erilaisilla tavoilla. Hyvä ja paha eivät pohjimmiltaan ole pelkästään suhteellisia käsitteitä, vaan reaalisia asioita ja entiteettejä. Usein kuietnkin käytetään erilaisia “naamioita” ja yksi “naamioitumiskeino on se, että ollaan olevinaan hyvyyden ja totuuden asialla. Tieto ja koulutuskaan ei yleensä tee pahasta sielusta hyvää ja oikeamielistä.
Eli kaikki minun esittämiäni ajatuksia vastustavat tekevät niin, koska ovat pohjimmiltaan läpeensä pahoja?
Hienoa, siinäpä terve asenne elämään.
- Anonyymi00003UUSI
Kauniita naisia odottaa viestejäsi 🍓 Tule! https://Jamie.hoty.lat/Jamie#/?/?/3m87jumau
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885081- 141731
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631616Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271497Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91433Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit501137Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249299957- 192932
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7800