Mikä ajaa ihmisen vainoamaan ja tuhoamaan toisten elämiä? Onko oma elämä niin IKÄVÄÄ että pitää projisoida paha olo muihin sabotoimalla monia elämän eri osa-alueita niin että uhri on saatu näyttämään kuin paholaiselta mustamaalauskampanjan voimin?
Monen vuoden kyber stalkkaus
Anonyymi-ap
27568
6Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
siinäpähä stalkkaavat :) se et mun mielenterveys ei kestä enää mitää on kummiskin monen asian summa ei pelkästeen ton :)
Semmoisilla on yleensä omat asiat aivan solmussa tai sitten jotain mielenterveysongelmia.
Yhtäkään normaalia heidän joukostaan tuskin löytyy.
No ei varmasti normaaleja ole pitäishän heidän itsekin tuo tietää. Mut tollasilla jutuilla on aina se puoli ett jossain kohtaa se alkaa toimia tekijöitä itseään vastaan ja mitä karseampaa touhua sitä pahempi heille itselleen.
Ja sitten tulee se päivä kun ottaakin ihan hitosti päähän kun ei ajatellut mitä seurauksia siitä itselle tulee kun elämä pilalla ja ne muut jutut…
Tämä! T ja M mies lukekaapa!!
Turhaan mustamaalaat ja kalastelet tietoa täällä ja matkit muita. Kirjoitin tuon aloituksen ja kyber vainoamisessa josta kirjoitin on kyse törkeästä yksityisyyden rikkomisessa jossa on ollut mukana hakkerointia, mustamaalausta, sabotointia ehkä jopa identiteettivarkaus jossa on voitu lavastaa kohdetta johonkin ns rikolliseen toimintaan käyttämällä hänen tietojaan. Terveisin eräs T-mies jota on haukuttu ja mustamaalattu täällä usein.
Läheinenkin voi puukottaa selkään.
Ninpä esim. jos jossain vaiheessa tai ehkä jo olemassakin sellainen juttu että työpaikoilla kaivetaan esiin työpaikkaa hakevien nettikäyttäytyminen.
Onko työnhakuja tehnyt kiusaa siellä tai stalkannut tai onko rikostuomioita näistä asioista. Se että se alkaa vaikuttamaan työpaikan saamiseen on iso juttu.
Toinen että vaikuttaa muuhunkin elämiseen kun kaikki tietohan meistä on jo netissä mutta enenevässä määrin kaikki vähänkään epämääräinen tai jopa rikollinen toiminta näkyy viranomaisille ja samalla kaikille työnantajille.
Kyllä varmasti alkaa ns. vitut*amaaan kun ei saa asuntoa eikä välttämättä ruokaakaan kun sinut vain pistetään sivuun kaikesta.
Luulen ett ei oo enää tuo kaukana koska kyberstalkkaus alkaa olla jo siinä mitassa ett jotain aletaan asialle tekemään Ihan konkreettisesti. Ja jos jo nyt on touhunnut tuollaista niin ei tartte ihmetellä sitten kun ei saa mistään töitä.
Eikö koodarit osaa yleensä jotenkin myös hakkeroida? Se että joku esim koodaa jotain peliä varten niin tuskin käyttää aikaansa jonkun esim naapurinsa hakkerointiin
On se Luojan lykky,että sä oot terve🤣
Mitä enimmissä määrin.Sisaret voi rakastua samaan kohteeseen yms.
Säpä et tiedäkään mitä kaikkea mulle on tehty!! Mun kiusaajan Teen nimessä on kuusi kirjainta ja M miehellä neljä. T. N nainen
Minulta on viety jopa kotirauha, mun kotona kuljetaan luvatta ja estetään mun ravinnon saanti pilaamalla ruoat ja ihan kaikki muukin. Puhelimeen ja tietokoneeseen myös pääsy ja sometilit varastettu. Pariin otteeseen varastaneet myös pankkikortin
Olen rahalla ostanut muutamalle lopputilin,rahalla on ihmeellinen voima.Siinäpähän miettivät kannattaako perättömiä puhella.
Miksei manolot liehittele hunnutettuja muslimiakkoja. Taitaa raukkamaisuus olla tässäs se avainsana.
Jallu Pusula on cyber stalkkeri nyt pelkää vainottujen kostoa, asentanut kotiinsa turvalaitteet ja otti sakemannin.
Ei ginosta, gubbe guolee
En ole isäsi elän vielä.
Tätä voisi kysyä Jallu Pusulalta.
Hulluja.
No aijaa...
Tääl sivul on nyt luettu liikaa niistä stalkkereista
Ja nyt sit kaikki palstan trollit trollaa aiheella!
Hevostalli.netin stalkkaus lähti ainakin kateudesta. Maajussimode iski raivolla monen, ehkä jopa kymmenien naisten kimppuun. Vihasta naisia kohtaan. Levitteli meidän tietoja foorumilla ja yritti pelotella. Savusti kaikki vanhat käyttäjät ulos. Psykopaatti äijä.
Kyllähän jotkut käyttää kaiken aikansa siihen että saa mustamaalata toisia. Kytätään somet, tehdään pilaa jos jollain vähän FB kavereita. Häiritään lähettelemällä henkilölle viestejä tekaistuilla profiileilla kun ensin stalkattu toista.
Juu just tommosta on itelleen tehty paljon vuosien varrella. Ainakin opin ettei kannata luottaa keheenkään.
Noi tyypit osaa syyllistää kohdettaan.
Älähän nyt. Sä vain luulet kaiken.
Kateudesta se kumpuaa. Tietävät ylivertaisuuteni niin bullyamalla yrittivät tuhota moraalini.