Ei käydä enää Haapaveellä, eikä käy moni muukaan Mäkinen, kun tiet on niin umpireikäiset ja kuoppaiset, että saa auton viedä korjuulle, jos erehtyy sinne pitäjään ajaa. Rahaeurot viijjään Nivalaan eli Haapajärvelle, viety jo muutaman vuotta. Tehkää nyt Haapaveen päättäjät hyvänen aika jotahi, jotta saisitta tienne kuntoon!!!
Tiet Kärsämäkeen umpipaskat!
10
456
Vastaukset
- Anonyymi
Haapaveen päättäjät varmasti silmä kovana tapittavat tätä palstaa.
- Anonyymi
Haapavedellä kun ollaan niin ei olisi ihme. Lienee ainoa paikkakunta suomessa, jossa jopa lehti viittaa näihin keskusteluihin. Vai oletteko nähneet esim kalevassa puhuttavan suomi24 keskusteluista?
- Anonyymi
100%:n varmuudella.
- Anonyymi
Jussilahan on lukeva ihminen.
- Anonyymi
Millainen jousitus sinun kiesissä on, kun noin pomppii? Minä en pannut pahakseni pientä keinuntaa!
- Anonyymi
Keskiviivan päällä joutuu ajamaan niin kuopat ei osu renkaisiin. Vaarallista touhua.
- Anonyymi
Menkää vieskaan eihä täällä mittää liikkeitä ookkaa ja kallista!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menkää vieskaan eihä täällä mittää liikkeitä ookkaa ja kallista!!!
Nää nykyajan vellihousut on herkkiä olentoja, kännykän jaksavat kätösiin ottaa,mutta siihen se sitten jää, ilma aluksella heitä pitäs liikutella varovasti ,ettei vaan maha makkarat ala väriseen.
- Anonyymi
Haapaveeltä teille päin ajamisessa ei mitään ongelmaa. Eilen kävi Ilkka ja Samu maakuntamatkalla siellä eivätkä mitään negatiivista kertoneet matkasta.
- Anonyymi
Eipä ole kaupungin päättäjien hallussa nuo tiet. Laajemman piirin hallinnassa ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1018133Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907401Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot725546Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144763Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232538Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys482418Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71374Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461220