Järkevä Islamin vastustaminen

Anonyymi-ap

Olen lukenut Islamin konservatiivisesta "Salafi" suuntauksesta sen verran, että sen periaatteet eivät ole yhteneväisiä länsimaalaisten arvojen, esim.sukupuolten tasa-arvon kanssa. Ja kyse ei ole edes Islamin äärisuuntauksesta, Jihadismista.

Yritin etsiä googlella ja bravella jotain järjestöä tai yhdistystä, joka vastustaa Islamin vaikutusvallan leviämistä Suomessa/Euroopassa. Tulokseksi tuli "islamofobiaa". Valitettavasti tämä länsimaalainen suvaitsevaisuus ja naiivius käy myös meidän tuhoksemme historiassa. Mutta tousaalta tilanne on se, että muslimit eivät pääse sitten enää hakemaan pakolaisuus/turvapaikkaa mistään, koska kaikki on samaa Islamilaista "ihanuutta".

Ehkä joihinkin Aasian maihin voivat suomalaiset ja eurooppalaiset ylipäänsä koettaa paeta, mutta noissq maissa on paljon tiukemmat maahanmuuttosäännökset.

Anyways, onnea Suomi, annatte passiivisesti vieraan kulttuurin vallata maan. Onnea Islam, valtasitte Suomen. Tosin kulttuuri ja elinolot ovat nyt yhtä p.skaa kuin lähtömaissanne.

6

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun paskan päällä ovat asuneen
      - näin muutavat aivan vaemasti SUOMENKIN eläväksi sellaiseksi

    • Anonyymi

      Jos omistaa ampuma-aseen, pystyy islamia hyvin vastustamaan.

    • Anonyymi

      Päivän sana
      Tiistai 8.7.2025
      – Minä asun korkeudessa ja pyhyydessä, mutta asun myös murtuneiden ja nöyrien luona. Minä virvoitan murtuneiden hengen ja herätän eloon nöyrien sydämen.

      Jes. 57:15

      Läpi valaisu on totuutta, eikä jätä kysymyksiä enää piiloon

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      ( mutta asun myös murtuneiden ja nöyrien luona )

      Näytelmä eikä taka-aatokset, on siis pelkää itsensä narraamista

      voiko islamisti tajuta - mitä on oikeallinen elämä ja sisäisyys

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      200
      1546
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      961
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      826
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      738
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      730
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      338
      681
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      674
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      666
    Aihe