Festivaalijärjestäjät varautuvat suunnitelmissaan niin tuuliin kuin rankkasateisiinkin.
Ilovaari-festivaali käynnistyy perjantaina ennusteen mukaan navakassa tuulessa, sillä loppuviikosta Suomea lähestyy voimakas matalapaine.
Ilovaari-festivaali käynnistyy perjantaina ennusteen mukaan navakassa tuulessa, sillä loppuviikosta Suomea lähestyy voimakas matalapaine.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Eipä paljon ilovaari eikä ilosaarirokki kiinnosta paskan vertaa. Ei ole ollut aikoihin mikään rokki tapahtuma. Kymmeniä vuosia b-luokan artistejä, poppia, iskelmää, räppii ja muuta roskaa.
Voi hellan lettas. Eikö ole ole oikeeta rokkia a-luokan kuuntelijalle? 😂😂😂
Tuskinpa tapahtuma perutaan sinun musiikkimakusi "kehittymisen" takia.
Yksi bändi taitaa esittää iskärokkia?
Kiva, että pennuilla on edelleen rahaa, jotta voi hyppiä säässä kuin säässä kädet pystyssä kännissä katsomassa, kun laulutaidottomat rokkarit toistavat yhtä lausetta ja kiemurtelevat kuin raivotautiset rakit. Onneksi asun niin kaukana, että sikailu ei näy eikä kuulu kotiini asti.
Te laulutaidottomat voisitte kuunnella perjantaina miten lauletaan. Kepa Salmirinne ei esittelyjä kaipaa.
Kuka hel...? Todellakin kaipaa. Ikinä kuullutkaan mistään tuommoisesta, taisit keksiä juuri.
Ai näköjään Zero Ninen laulaja. Se on kyllä hyvä bändi, omi AC/DC:n lämppärinäkin, en vain ole koskaan kuullut tuota nineä.
Vähän niin kuin joku mitääntekemätön Samu Haber muuten. Bändi hajosi, ja kohta oli media täynnä jotain tuntematonta haaberia.
Ihanhyvä,tulisvain kunnonmyrsky,satas kaatamalla.Viskais kaikki kaljakojut jokeen...Ei melua tarvii kesäyöhön luontokärsii.
Asukkaat kärsii, moinen melu kuuluu kilometrienpäähän..Antaa luonto näille meluujille isänkädestä...Melu on hirvee.
Ilovaari Festival on hyvin vähäistä Ilosaarirokkiin verrattuna. Valittajille tosin Ilovaari Festival on liikaa kestettäväksi.
Mie kyllä suosittelen karjasaarirokkia. Liput on puolet ilosaareen verrattuna. Ludmilla jib:n ykkösnimi.
Huono
Lopettakaa jokakesäiset juottolajuhlat kertakaikkiaan.Häiriöö ja melua vain saatta aikaseksi.Kesä ja linnunlaulu paras...Kiitos
Kesä on pitkä, joten nauttikaa.
Sataspa lunta,niin tulis talvi pääsis hiihtämään..
Joo en minäkään halua kun muut pitävät hauskaa ja minä haluan vain jurottaa yksin sisällä kuulematta ulkoa mitään.
Hauskaa voi olla muutenkin kuin viinaajuomalla ja riehumallla.Häiritä muita musiikinpauhulla.Vanhuksia asuu paljon ympäristössä.
Haluan hiljaisuudessa viettää iltaa nuotionääressä perheenikanssa...En tarvii riehuu missään rokkiloissa..
The sounds tulloo rokkiin nyt harmittaa kun ei oo lippua.
Kylläpäs rahaa löytyy ihmisiltä juopotteluun ja riehumiseen ,mut ei laskujen ja vuokrienmaksuun,sit siirrytään kelanluukulle seuraavaks riehumaan.
Höpö höpö. Ilovaarirockiin tulee jo pikkuhiljaa työuransa tehneitä entisiä Ilosaarirockilaisia.
Vuokrienmaksussa ei yksityiset pitkään kattele. Kaupungin vuokrataloissakin varmaan tiukentunut, koska niissä ongelmia riittää moneen lähtöön.
Etttivät kadonnutta nuoruutta..Voi! Voi!
Olisko ihmisten kesäsuunnitelmat erilaisia. Vaikea ymmärtää.
Kaikki meteli on pahasta....Ei,ei,meteliä..Maailma on paha senhän sanoo järkikin.....