Mitä ei ole ollut. Se että teillä on ollut himo tai seksifantasia jostakin ei ole ikävää tai kaipausta.
Ikävä ja kaipaus on sellaista että kaipaa jotain jo ollutta. Exää, entistä kotia, hyviä menneitä aikoja, auringon valoa tai ruokaa jota on syönyt voi kaivata ja ikävöidä.
Mutta jos "kaipaa/ikävöi" jotain mitä ei ole kokenut, niin se on himoa.
Ikävä ja kaipaus on sellaista että kaipaa jotain jo ollutta. Exää, entistä kotia, hyviä menneitä aikoja, auringon valoa tai ruokaa jota on syönyt voi kaivata ja ikävöidä.
Mutta jos "kaipaa/ikävöi" jotain mitä ei ole kokenut, niin se on himoa.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Entä jos kaipaa jotakin jota on ollut joskus tai on parhaillaan jonkun kanssa: suudelmia, halailua, viestien vaihtoa, katseita? Vaikkei olisikaan sänkyyn menty tai seurusteltu? Sellaisia kaipaajia täällä on myös monia.
Täällä? Jos olet jotakuta suudellut mutta et voi viestiä laittaa, niin onko se ihan rehellistä?
Tämä palsta on just niille jotka ei voi sitä viestiä laittaa.
T.rautalanka
Ei ole. Tämä on keskustelupalsta jossa keskustellaan asioista eikä ihmisistä.
Täällä ikävöidään. Eniten juuri ihmisiä.
Niin kyllä, mutta se ei ole palstan tarkoitus. Se on väärinkäyttöä.
Sitä käytetään täällä siihen. Piste.
Lapsiakin raiskataan vaikka ne ei ole siihen tehty.
Täällä saa puhua mitä sattuu vaikka ohi aiheen. Opin sen kommentistasi.
Saat sä täällä olla, mutta kannattaako se, jos keskustelut ei miellytä.
Sinulla itsellä varmaan jokin syvempi aito kaipaus kun täällä kirjoittelet, vai onko lomaa koulusta ja päätit opettaa isääsi naimaan?
Kenellä? Ei täällä ole ketään tiettyä vaan anonyymia keskustelijoita.
Sillä joka kirjoitti aloituksen.
/sivusta
Tuota tarkoitan. Keskustelut kohdistuu tuntemattomaan persoonaan, eikä aiheeseen. Tajutkaa miten imbesillin tasolla tämä paikka on!
Voit siis lähteä. Juokse jo!
Ketuttaako totuus?
Minusta on ihan ok että täällä on kaipaajia. Eli ei ketuta.
Ei tietenkään kun muuten kusi valuisi omaan nilkkaan.
Lohduttavaa että ei ole yksin kaipuun ja ikävän tunteen kanssa.
Lohduttavaa se on palstan omistajille kun mainokset takoo rahaa teidän kustannuksellanne.
Mitä se minua haittaa? Hekin tarvitsee rahaa.
Kaipaan juuri sitä, joka minulta puuttuu. Sinä et sitä määrää, saanko häntä kaivata.
Totta kai saat kaivata mutta ei tämä palsta ole kaipauspalsta.
Kyllä se siksi on muotoutunut. Sori siitä.
Pyöritte omassa p*seassanne kun ette paremmasta tiedä.
Sovitaan näin. Mutta mitä sinä täällä teet?
Keskustelen asioista ja en oleta tänne ketään.
Ei olettaminen ole oleellista. Tärkeintä on saada purkaa tunteitaan jonnekin. Kuin päiväkirjaan.
Sinulla on tämän asian määrittelyn suhteen yhtä paljon auktoriteettia kuin märällä sukalla, joten istu alas.
Purkaa tunteitaan? Tiestikö että ne tunteet pitäisi purkaa jonkun sisälle tai niin, että joku olisi sisällä?
Oletpa yhdyntäkeskeinen kirjoittelija.🤔
Kyllä se on kaipauspaikka ainakin minulle. Minulla henkilökohtaisesti on ollut katseita, mitä en pysty unohtamaan. En ole koskaan tuntenut mitään vastaavaa.
Tiedän, että tunteet heräsivät ainoastaan minun sydämessäni ja olen jo hyväksynyt sen. Nyt käyn täällä vain ikävöimässä. On vaikeata pitää sitä aina sisälläni.
Olen miettinyt että millainen hän on luonteeltaan(olen varma, että älykäs ja tarkkaavainen ainakaan)mistä tykkää, mikä ärsyttää,mitää vihaa ihmisissä,miten suhtautuu lapsiin, vanhuksiin, rakastaako myrskyistä merta vai kaipaako kuuta....
Sä et vossi koe asioita sitten ikinä tunteella oikeasti.
Vain sitä sun muna vartta pitkin .
Aika karmeaa ..
Toisin epäilin jo muutenkin aitouttasibkun puhut tekoäly äänellä ... Oliko sua ikinä missään
Vai. Oliko vain idiootti piyämäsässä hauskaa herkemmin ja rikkinäisen ihmisen kustannuksella.
Ei auta selitellä vaikka puhuisit panneseesi vaikka koko kylääsi mies .. minulle et ole todellinen
Ja todella kaukana mielikuvastakaan mistä pidin ..
Ihan paskaa jos saa suoraan sanoa
En usko tai luota sinuun ....
Ei himo voi saada päätä sekaisin siten miten mulle kävi. Ehkä sitten loin vain oman tarinani raskaudesta jota ei ollutkaan..
/🌻🌻🌻
rakkaudesta. Voi hitto. Raskaana en oo koskaan ollu..
Eipä o tullu kaivattua mitään sellaistakaan mitä mulla on ollu aika usei siihi on ai joku syy miksi ei ole. Niitä asioita mitä on ollu aivan kuten soskullekin sanoin aikanaan et pari kolme kertaa olen tyttöni äitiä kuristanu mu siihenkin on omat syynsä