Kaivopuiston Prideiltsmista jäljellä

täydellin roskakaaos puiston viheriöllä.

Niin aatteellinen ja muilta hyväksymistä vaativa väki ei osaa roskiansa tipauttaa puiston roskiksiin!!

Ei voi kunnioittaa tuollaista piittaamattomuutta, oli sotkut kenen porukan tahansa!

Olisivat nyt edes nämä näyttäneet mallia, mitä on fiksu käytös!
15222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

vajotaan näissä kokoontumisissa 2- vuotiaiden tasolle: niille on vielä normaalia leikkiä kakalla

Äänestä
  • Oliko Mustakari Memories yleisö yhtään siistimpää, kuten haluaisi olettaa, vai roskasivatko aikuiset ihmiset alueen jäljiltää ?

    Äänestä

  • Voi vajota ihan työpaikallakin. Maskuliinista oli ja etenkin voimaannuttavaa. Mikäköhä siinä oikein on.

    Työpaikalla tekijää ei kuitenkaan saada selville kamera- ja kulunvalvonnasta huolimatta. Joku homo oli sitten varmaan.

    Äänestä

Aikoivat siivota alueen sunnuntaina, näin luin jostain.

Äänestä
  • Ensin sotkitaan sitten siivotaan? Järjetöntä. Eikö tunnu vsstenmieliseltä seistä roskien seassa?

    Miksei laiteta kylttiä Roskat ehdottomasti roskienketäyspisteisiin ?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ensin sotkitaan sitten siivotaan? Järjetöntä. Eikö tunnu vsstenmieliseltä seistä roskien seassa?

    Miksei laiteta kylttiä Roskat ehdottomasti roskienketäyspisteisiin ?

    Jos niillä kaikilla oli joku päihdeongelma ja ankara lapsuus. Sinne voi mennä hyviksen työntekijät nyt hyvää hyvyyttään siivoamaan ja ymmärtämään. Näin on toimittu jo vuosikymmeniä. Hipi hopi!!

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ensin sotkitaan sitten siivotaan? Järjetöntä. Eikö tunnu vsstenmieliseltä seistä roskien seassa?

    Miksei laiteta kylttiä Roskat ehdottomasti roskienketäyspisteisiin ?

    No mitäpä siivoisit ensin?

    Äänestä

Eiköhän normaali ihminen tiedä ettei toi porukka ole sieltä älykkäämmältä puolelta. Todella noloo että pressakin pyörii ääniä kalastelemassa . En pysty kuvitteleen että Niinistö olis ollut näissä pileissä

Äänestä
  • Speden sanoin : ei ole käynyt Åbo Akademin pellelinjaa

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Speden sanoin : ei ole käynyt Åbo Akademin pellelinjaa

    Miksi ihmeessä nämä kaikki festarit antavat itsestään ja osallistujistaan tällaisen negatiivisen kuvan.

    Kai koulussa yritetään opettaa, että roskaaminen seis ?
    Sitten omat vanhemmat näyttävät piittaamattomuuden mallia, että meidämpä yläpuolellla ei ole ketään .Roslataan kuten halutaan ,kerta pääsylippu on maksettu.

    Ei ole kyllä oopperataloa lattiaa näytöksen jälkeen nähnyt likapaperien peitossa.
    Voisoio Kokkola aloittaa ryhtiliikkeen ja lopettaa järjestyssäännöin kaupungin tahallisen roskaamisen?

    Äänestä

No mitä noilta yhteiskunnan eläteiltä voi odottaa.

Äänestä

Tarvitaanko hesassa tulkki kun perää pyyhitään.

Äänestä
  • No kyllä jokaisen vessan seinään pitäisi kuvalaput saada, joilla "heikoimmat lenkit" saadaan pidettyä mukana työn imussa ja hygieniassa. Aloitetaan nyt sitten niistä julkisen puolen kommarivessoista. Niissä on eniten ollut epäselvyyttä.

    Äänestä

Eiköhän ne hesalaiset itse anna asiasta moitetta aivan riittävästi. Varmasti moni antaa siellä palautetta sotkuista, joita me täältä Kokkolasta emme ole olleet aiheuttamassa.

Äänestä
  • Oli ne Mustakarin autot sitä luokkaa, että olisi olettanut, että kotona on opittu olemaan sikailematta julkisilla paikoilla.
    Mutta käytöstavoissa on edelleen opittavaa.

    Kaupunki puuttukoon roskaamiseen kaikissa tapahtumissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

täydellin roskakaaos puiston viheriöllä.

Niin aatteellinen ja muilta hyväksymistä vaativa väki ei osaa roskiansa tipauttaa puiston roskiksiin!!

Ei voi kunnioittaa tuollaista piittaamattomuutta, oli sotkut kenen porukan tahansa!

Olisivat nyt edes nämä näyttäneet mallia, mitä on fiksu käytös!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu