keinoja

keinoja joilla alkanut synnytys!!!!??
6736
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Luonto hoitaa homman. Ei siihen itse voi mitenkään vaikuttaa.

Äänestä

ja synnyttää saisi jo, mutta en vielä suostunut käynnistykseen koska itsellä kaikki hyvin sekä lapsilla. lääkäri teki sisätutkimuksen ja seuraavana päivänä eli tänään on alkanut limatulppaa(sitä ainakin olettaisin sen olevan) irtoilemaan että tuskin se kovin káukana synntys on. illalla ajattelin saunoa kovasti ja "rakastaa" mieheni kanssa kuten tämä lääkäri suositteli. kysyin lääkäriltä, mitkä asiat voisivat auttaa synnytyksen käynnistymistä, niin vastaus oli tämä "rakastaminen" ja fyysinen rasitus, mutta eihän se aina tae ole.

Äänestä
  • ei mikää kepulikonsti käynnistänyt synnytystä ja kaikkee mahollist ja mahotonta tul kokeiltuu! Reilun viikon men viel jatkoajalle!

    Kyl se vaa on nii et sit ne syntyy ku ovat siihe valmiita jos ei mitää komplikaatioit pukkaa..

    Ja oli se nii turhauttavaa viimiset viikot ja ylipäivät! aika mateli! mut jännää se oli näi jälkeepäi ajateltuna :)

    ainii... muistahan elina kristiina pistää viestii palstalla sit ku ovat syntyneet! :) olis kiva kuulla kuulumiset sitten ja miten on menny!!! :)

    Äänestä

Eli eikös se ole aika perus tuo kolmen ässän sääntö: sauna, seksi ja siivous.
Kyllä se sieltä tulee :) Mulla vasta rv16 menossa ja jo odotan, että sais vauvan kainaloon :D

Äänestä

niinhän ne tosiaan sanoo et sauna,seksi ja siivous tehoaa.Saa sitten nähä ku on tullu tänään siivottua ja sekstattua ja saunaa just lämmitellään.Edellisten kokemusten perusteella olen kyllä taipuvainen uskomaan että se tulee vasta ku ite tahtoo..Rv 40 kuitenki, joten ei tosiaan haittais vaikka tulis jo.

Äänestä

leikkaa nurmikko....kyllä se tutina sai minulla ainakin vaavin liikkeelle.... alkukesästi en saanut leikata kun alkoi supisteluja tulla ...mutta kun laskettuaika meni ja mitään ei kuulunut.otin ruohonleikkurin eteeni ja etupihan leikkasin ja seuraavan yön supisteli ja iltäpäivällä oli poika masun päällä.....tsemppiä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


konna kirjoitti:

keinoja joilla alkanut synnytys!!!!??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu