Kärkkäisen teoksissa on jotain upeeta!
Katan upea tyyli maalata!
Anonyymi-ap
19205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Mä maalasin samanlaisia töherryksiä eskarissa.
Kata esiintyi huumerikoksista syytteessä olleen ja tuomionkin saaneen Sofia Belorfin tv-ohjelmassa ja oli kutsunut Sofian kotiinsa käymään ja oli maalannut Sofiasta taulun jossa Sofia oli puettu kuningattaren vaatteisiin, siis historiallisiin vaatteisiin ja lahjoitti taulun Sofialle. Poliisi Komulainen taas järjesti Sofialle podcastin jossa pääsi haukkumaan vihaamiaan ihmisiä. Kyllä naisetkin Sofiasta tykkää.
Miksi Kata näki Sofian jonain historiallisena aatelisnaisena, jopa kuninkaallisena? Se toinen taiteilijanainen, oliko jostain Turun suunnasta, oli piirtänyt Sofiasta taulun siveltimenvedoilla jossa oli korostettuna Sofian takamus ja rinnat. Lahjoitti myös sen Sofialle.
Kata oli maalannut myös Sanna Marininsta taulun ja hetikohta sitten Sofiasta eli asetti heidät samaan asemaan ja ihailee heitä. No se sallittaneen hänelle.
Minnekkähän Sofia on varastoinut nämä häntä ihailevien naisten tekemät taulut. Sofialla kun ei ole kotia.
Myös historianope näytti ihailevan Sofiaa tämän instassa. Täällä häntä ihailee äidinkielenope. hm?
Jo mutta! Sittenhän Sofia voi lahjoittaa sen taulun mihin Kata on kuvannut hänet historiallisena aatelisnaisena, kuningattarena tuolle fanaattiselle fanilleen joka on kiinnostunut historiasta.
Vanhat miehet tietenkin ihailevat kaikki tälläisiä jalkavaimoja.
Kaikki varmasti on sitä mukaa raahannut kanikonttoriin, onhan ollut jo vuosia ilman ansiotuloja Sofia.
Kumpiko poistatti tästä viestin joka ei ollut sääntöjenvastainen? Veikkaan että Roope se ei ollut eli siis se toinen.
Minkä helvetin takia te sotkette jonkin huuhaa-sofian tähän keskusteluun. On kysymys Katan taiteesta.
Otsikossa mainittu on tositv-tähti eli on ollut mukana Sofian tähdittämässä tv-sarjassa ja osoittanut ihailevansa Sofiaa ja maalannut tälle taulun jossa näkee että Sofia voisi olla "von" eli siis aatelinen ja jopa kuningattarena Kata Sofiaa palvoo taulussaan. Onhan tuo nyt mainitsemisen arvoinen asia ja monet mediatkin ovat asian huomioineet.
Kata on Porno mallina ollut ja katunut sitä mukamas jälkeen päin elämässään.
Miksi sitten ihailee Sofiaa joka vielä on huumerikollinen kaiken lisäksi? No, Sofia postaa pornahtavia kuvia ja iskee varattuja miehiä, mutta kuka nainen nyt sellaista ihailisi. Se on ehkä Katan puolustukseksi sanottava että kaikki eivät välttämättä vielä tuohon aikaan tienneet tai uskoneet että minkälainen naikkonen Sofia oikeasti on. Tieto siitä että on ollut väkivaltainen aivan astalon eli ikkunankarmin kanssa, niin sekin tuli vasta myöhemmin kun avomiehensä se kirjaan laittoi. Ja Iltalehti ja Seiska vaikeni täysin tuosta asiasta vaikka muuten kirjoittelivatkin Ranta-ahon kirjan sisällöstä eri juttuja.
Joku tuossa Sofian salaisuuksien tuotantoyhtiössä oli Katan tuttu koska hänet olivat saaneet mukaan ohjelmaan ja vielä maalaamaan taulun Sofiasta ja kutsumaan tämän jopa kotiinsa?
Koko tuo Sofian salaisuudet tehtiin kuitenkin siksi että Sofia oli huumejulkisuuden takia pinnalla. Tottakai oli mediassa myös siksi että Sofia oli iskenyt Suomen kiinnostavimman naisen eli Martinan miehen. Ehkä Katakin siitä asiasta sitten ihaili Sofiaa. Ei kai?
Niin ja se asia ettei Sofia ole tehnyt töitä oikeasti koko elämänsä aikana ja elänyt miesten rahoilla ja maksattanut kaikki ulosottoon menneet laskut miehillä.
Olette ihan sekaisin kaikki.
Meneekö Sofia-kiima kaiken asiallisen ohi ?