On tutkittu ja jätetty välillä tutkimatta, kun on yksi labra-arvo täysin pielessä. Nyt epäillään tiettyä sairautta, mutta kiirettä eivät tutkimuksilla pidä. Seuraavaan tutkimukseen pääsen reilun kolmen viikon kuluttua ja hoitaja sanoi että se on nopeasti. No lääkärin soittoa sain viime labravastauksista odottaa kuukauden verran.
Mutta tässä on mennyt jo vuosia, kun se arvo on ollut täysin pielessä ja vasta tänä vuonna alkaneet tutkia, kun olivat aiemmin joskus yhden asian pois sulkeneet. Minua väsyttää luonnottoman paljon jatkuvasti. Se rajoittaa monella tapaa elämääni ja sosiaalista kanssakäymistä muiden kanssa.
Olen jopa miettinyt, että kannattaako edes osallistua noihin tk:n pitkittyneisiin tutkimuksiin. Lisää itsessään stressiä. Ja pitkittynyt stressi voisi olla syynä siihen sairauteen, mitä minulla epäillään. Muuten on kohtuullisen terveelliset elintavat, mutta pitkittynyt stressi. Ja matkan varrella ruokahalu heikentynyt, mutta syön joka päivä ja terveellisesti.
Harmittaa tämäkin, kaksi päivää ollut menoa jonkun verran ja sosiaalista kanssakäymistä. Sen se teki taas, että kaikki voimat on koko kropasta lähtenyt ja makaan lähinnä sängyssä. Äärimmäisen uupunut olotila.
En voi puhua kenellekään oikein näistä peloista, siksi kirjoitan tänne. Läheisiä en halua huolestuttaa, niitä huolia on muutenkin tarpeeksi.
Haluan elää, mutten tällaista elämää.
Pelottaa oma terveydentila ja harmittaa kun ei jaksa juuri mitään
6
178
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on kyllä ikävää, toivotaan ettei pahempaa, tsemppiä!
- Anonyymi
Kiitos sinulle ❤️
- Anonyymi
Vain hiljainen toivomus ja ja Jumalan Henki on läsnä. Hän näkee sinut ja tietää sinun sairautesi, uupumuksesi. Et ole Hänen seurassaan koskaan yksin. Äärettömän hellä , äärettömän voimakas matkakumppani kulkee tiellä kanssasi. Rukoilen puolestasi että suonissasi, sydämessäsi, mielessäsi alkaa virrata elämää, iankaikkista elämää. Rukoilen sinulle ylitse vuotavaa elämää. Ole turvallisella mielellä kaikki on Hänen käsissään. Luota ainoastaan. 🪽🤍
- Anonyymi
Voi kiitos sinulle ❤️🙏
- Anonyymi
Samankaltaista on minullakin ollut vuosikausia, lääkäri sanoi ettei ole mitään vikaa.
Jos kolmena päivänä peräkkäin teen jotain hommia niin seuraavana päivänä romahdan, ja menee pitkään toipumisessa. Nyt olen just siinä romahdusvaiheessa.
Olen saanut itseni sieltä ihan pohjalta ylös, että pystyn vähän aikaa tekemään jotain, mutta jatkuvasti pitäisi tarkkailla että paljonko tekee ettei tule romahdusta. - Anonyymi
Tiedän tunteen.. lääkärissä käyntien kanssa vaan täytyy olla tosi kärsivällinen nykyään eikä ainakaan lopettaa asioiden tutkimista jos ne vihdoin on saatu aloitettua edes jotenkin, enkä siis yhtään pyri puolustelemaan sitä että heillä kestää saada perusasiat hoidetuksi.. päinvastoin parantamisen varaa olisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2394613Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii763055- 472463
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451767- 281703
- 791451
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851285PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143965- 69948
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894