Ennen oli 20,1 oli toiseksi suurin puolue, nyt on neljäntenä vasemmisto hengittää niskaan.
Perussuomalaisten kannatus laskenut reilusti
Anonyymi-ap
25247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Näin on Riikka valehtelee.tässä se näkyy.
Mestari tilalle äkkiä.
Kannatushan laski ensin 10% ja nyt nousi 1% Perussuomalaiset sai siitä ilmaa siipiensä alle tuntuu kuin vaalit olisi jo voitettu.
Ei se noussut prosenttia, vaan prosenttiyksikköä. On iso asia puhutaanko prosenteista, vai prosenttiyksiköistä. Aina kun verrataan kannatusprosentteja, puhutaan prosenttiyksiköistä - ei prosenteista.
Minä kuvittelin, että persujen Mäkelä on myötähäpeän suhteen ylivoimainen ykkönen kansanedustajista, mutta Keskisarja menee heittämällä ohi.
Niin menee ei käy täysillä.
Keskisarja puhuu pelkkää suoraa asiaa kuten tänä aamuna ja on älykäs realisti.
Sehän riippuu suomalaisista ihmisistä, ei teistä eikä vasemmistosta vaan siitä että kuinka itsetuhoisia suomalaiset on.
Jos haluavat parempaa tulevaisuutta, on vastaus PS.
Jos huonompaa tulevaisuutta ja kurjuutta niin se on vasemmisto mielessä.
Näkeehän tuon Venäjältä ja vaikka valkovenäjältä ja Pohjois-Koreasta tai hamasin Iranista että mitä elämä on vasureille.
Pride on vasuri juttu. Siellä on hamas ja homot.
Valitse itse. 😊
Juuri näin asia on.
PS nousee tasaisen varmasti voittoon.
Meneekö prosenttilaskenta näin? Jo SDP kannatus on 25% ja perussuomalaisten 11%. Vaatii 1% kannatuksen nousu SDP kaksinkertaisen äänimäärän verrattuna PS:sää,
Höpö höpö Riikka tuhoo koko persut.
SDP reilumpi vaihtoehto sikaverotus ja väestön vaihto = Suomen tuho.
Siksi PS
Ennustin täällä Keskisarjan valinnan jälkeen että Perussuomalaiset tulevat käyttämään moista "törkyturpaa" median haasttaluissa ja keskusteluissa. Purra saa rauhassa touhuta saksiensa kanssa, koska Keskisarja vetää huomion, törkeillä lausunnoilla. Keskisarjan tyyli uppoaa yksinkertaiseen rahvaaseen. Oletteko jo näissä kaskusteluissa jo puhutaan väestönvaihdossa, mikä on nyt Persujen huulilla.
Väestön vaihtuminen on tilastofakta eikä mitään törkypuhetta.
Kyllä se voi tilastoissa noin ollakin, mutta tuskinpa siinä mitää SalAliittoa takana on vaikka monet persulaiset niin uskovatkin.
Kyllä jos aiotaan pitää pyörät pyörimässä ja vanhukset hoidettua ei ole muuta vaihtoehtoa kuin touhuta väkeä ulkomailta. Meinaako Persut kärrätä vanhukset kaatopaikalle ja laittaa tuotantolaitoksien ovet säppiin?
Ei ole salaliittoa. Kaikki muut puolueet kuin persut kannattavat avoimesti maahanmuuttoa joka on suoraan sama asia kuin väestön vaihtaminen ja se on haitallinen asia Suomelle. T. Persujen äänestäjä
Laitetaan sitten ne jo maassa olet joutomamut töihin ennen kuin haalitaan yhtään lisää. Ai, eikö se käykään teille????
Kortistossa ois paljon väkeä ilman töitä mutta onko kaikista töihin?
Pk-seutu on täynnä asennevammaisia vötkyjä joista merkittävin osa tullut rajojen yli ja kaukaa. Ei enää yhtään lisää.
Vaihtaminen tarkoittaisi että nykyinen väestö kammettaisi pois, tästä ei kyllä ole kyse. Kyllä Suomessa tulee aina olemaan syntyperäistä alkuperäisväestöä.
Mitä ootte ängenneet sinne seuduille, ei se oo ihmisen paikka
Kerro mitä töitä.
Et taida olla ruudinkeksijä. Suomalaisia kuolee enemmän ja syntyy vähemmän kuin Suomeen tulee suurelta osin sopeutumiskyvytöntä porukkaa joka osaa kyllä lisääntyä ja vaatia etuja ilman vastinetta. Lisäksi on mitä suurinta lapsenuskoa ja tyhmyyttä uskoa että tänne halutaan tulla jostain ö-luokan maista hoitamaan suomalaisia vanhuksia. Sellaiseen ajatuksenjuoksuun kykenee vain imbesilli demari tai vasemmistokommari.
On se vain kova tyttö tuo Riikka.