Loimaalle pitäisi

Anonyymi-ap

Saada Ikea. Siellä ois paljon kaikkee kivaa, mut lähde niitä nyt sit Raisiosta hakeen. Loimaalla ois vapaita tiloja

14

491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä, ja työttömät sinne kokoamaan kalusteita elantonsa vastikkeeksi. Hirvikoski olisi mainio paikka Ikealle.

      • Anonyymi

        Ikea ei tule kannattamaan Loimaalla. Kuka sinne lähtee? Kun esim. Tampereen Ikea tarjoaa enemmän, lähellä mäkkäreitä, huvipuistoja ja ties mitä muuta kauppaa. Tuleeko sinne sataakaan kilometriä, kävit sitten Tampereen tai Raision Ikeassa. Kyllähän tuonne Hirvikoskelle vähän muutakin mahtuu kuin Ikea, lentokenttä vaikkapa ;)


    • Anonyymi

      Toi oli hyvä tosi hyvä idea. Lamminkadullakin varmaan ois sopiva halli

    • Anonyymi

      HalpaHalli olisi parempi tai edes se R-kioski, joka Loimaalta lähti.

    • Anonyymi

      Tai kioski! Miksi r-kioski ,taas valuu suurin osa rahoista pois loimaalta

      • Anonyymi

        Johan selvisi, miksi Loimaan keskusta on autioitunut. Kukaan ei halua ostaa mistään mitään, koska pelkäävät jonkun muun siitä hyötyvän. Suomalainenhan on valmis maksamaan satasen siitä ettei naapuri saisi viittä kymppiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Johan selvisi, miksi Loimaan keskusta on autioitunut. Kukaan ei halua ostaa mistään mitään, koska pelkäävät jonkun muun siitä hyötyvän. Suomalainenhan on valmis maksamaan satasen siitä ettei naapuri saisi viittä kymppiä.

        Ihmettelen vielä, mitenkä se Munkkis ei lähtenyt vielä. Varmasti paremmat markkinat Pirkkalassa, jonne pisteen avasivat. Valitettavasti sekään ei ole mikään taikasauva, ohi kävellessäni pistin merkille, että jopa 15-18 kaupan ruuhka-aikaan ei ole enää kuin muutama ihminen salissa. Viimeksikin kävi sääliksi Munkkiksen työntekijöitä, kun ohi kulkevia potentiaalisia asiakkaita katselivat. Taskut on tyhjät kasvuseudullakin, ei ole varaa ylimääräiseen. Kohta alkaa täälläkin tyhjentyä.


    • Anonyymi

      Jos nyt saatais kunnon grillikioski ja sieltä rasvaista ryynimakkaraa, niin olis hyvä!

    • Anonyymi

      Rusta aukeaa syksyllä Forssaan. Siinä on jatkossa vakireittini, Forssan Vesihelmeen, Prismaan, Rustaan ja Puuiloon ainakin kerran kesässä. Loput ajasta käytän Loimaan palveluita.

    • Anonyymi

      Elävän ravinnon ravintola ja takeaway olisi mukava.

    • Anonyymi

      Ei tänne kukaan mitään perusta kun yrittäjät on niin kateellisia toisilleen

    • Anonyymi

      Eihän tällä väestömäärällä tänne mitään Ikeaa tule

    • Anonyymi

      Vanhan liiton yrittäjät eivät todellakaan ole kateellisia toisilleen. Tukevat toisiaan ja ymmärtävät ettei täällä kukaan yksin pärjää vaikka hyvin menisikin.
      Keskusta tarviisi persoonallisia yrityksiä joihin tultaisi kauempaa ostoksille -se olisi Loimaalle talouskasvua.
      Nuoret rohkeammin yrittämään

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3487
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      132
      1880
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      300
      1629
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      79
      1470
    5. 78
      1451
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      53
      1166
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1150
    8. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      68
      1029
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1021
    10. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      1007
    Aihe