Ostin joskus ZTE matkamodeemin telialta joka räjähti kesäkuussa ja sitten menin Telia Kannelmäkeen ja hankin uuden Sonim wifi matkamodeemin 4 g johon laitetaan sim kortti, pyysin myyjää laittamaan kortin uuteen laitteeseen (ei onnistunut) kortti oli Ylösalaisin, mutta laitoin sen kotona sitten itse, kun myyjä ei osannut kertoa mistä löydän salasanan laitteeseen se selvisi käyttöohjeesta kun myyjä sanoi että kyllä se jostain löytyy. Ei löytynyt ja kone tunnistaa modeemin ja simin, mutta ei voida yhdistää, olen ollut yhteydessä Valmistajaan ja resetoinut laitteeni eikä ole ollut apua, valmistajan ohjeestaYritin purkaa kaupan Kannelmäessä, mutta myyjä ei suostunut ja pyysi olemaan yhteydessä valmistajaan jenkkeihin jonka tein ja tein reklamaation Telialle 24.06. eikä sieltä ole tullut mitään tietoa. Olisiko jollakin jotain kikkoja, mun kikka on se kun taloyhtiön netti toimii Wifillä kuitenkin loistavasti kuten tuo "räjähtäneenkin" sirrän kaiken "hyvin monta" liittymää ja laitteita DNA palveluihin kun sopimuskausi alkaa päättyä.
Sellaistaa uutista Telian palvelusta.
Modeemi räjähti!
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2053833Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii622426Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912296- 472213
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561247
- 701157
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251126