Nimimerkki metsamanin tulevaisuus

Autiotila lähivuosina,merkit tulevasta jo näkyvissä. Edessä muutto kunnan palveluihin,omatoimisesti tai vietynä. Näin se vaan on,kaikki loppuu aikanaan eikä kovin kaukana ole se aika.
14437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Höpö höpö. Eihän tuo ole vielä kuuttakymmentäkään. 10-15 vuotta vielä keikkuu ja toilailee touhujaan. Eihän meidän tarvitse
kärsiä hänen touhuistaan. Ei katsota jos ei kiinnosta.

Äänestä
  • Kiitos kun kommentoit,mutta olet väärässä. Sijainti tarkentui ainakin sinne. Ei niitä katsottakkaan,tiedossa on.

    Äänestä

  • Aloittaja kertoo katkerana kokemuksestaan.

    Äänestä

Kannattaa elää kuitenkin tätä päivää.

Äänestä

Ozempic vastaan Lappiwursti, kumpi voittaa? Lappiwursti ainakin halvempaa.😄

Äänestä

Kaikki loppuu aikanaan,kaikilta.

Äänestä
  • Loppu tulee, kun Otto ei ole enään talonmiehenä ja kokkina. Ei taida manni pärjätä yksin, silläkös pirre sinne meni? Tulevaisuus näyttää.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Loppu tulee, kun Otto ei ole enään talonmiehenä ja kokkina. Ei taida manni pärjätä yksin, silläkös pirre sinne meni? Tulevaisuus näyttää.

    Minkä tautta ei pärjäisi yksinään. Ottaa siivouspalvelut ulkopuoliselta. Ruokaa on kaupat pullollaan. Otolla pienet kulut ja nuuka mies on.
    Rahaakin jää.

    Äänestä

Ikääntymistä ja vaivaa tuo esille vaikkei ikää vielä niin ole.

Äänestä

En vielä väärässä ole ollut asioista joista kerron,ei mitään sisäpiirin tietoa ole eikä tarvita tähän. Muistakaa 2027.07.07

Äänestä
  • Muistetaan

    Äänestä

Samoin käy kaikille. Mutta luulen että nämä kielteiset katkerankateelliset kommentit loppuvat aiemmin, kun heissä on vielä vanhempaa porukkaa. Heillä ei ole nimimerkkiä, ovat vain puskista huutelijoita.

Nuoret eivät ole niin kateellisia ja katkeria. Heillä on muutakin tekemistä kuin haukkua tubettajia.

Äänestä

"Samoin käy kaikille. Mutta luulen että nämä kielteiset katkerankateelliset kommentit loppuvat aiemmin, kun heissä on vielä vanhempaa porukkaa. Heillä ei ole nimimerkkiä, ovat vain puskista huutelijoita.
Nuoret eivät ole niin kateellisia ja katkeria. Heillä on muutakin tekemistä kuin haukkua tubettajia."

Nuorten kannattaa ehdottomasti ottaa oppia metsämanin valmennettavan ja oppipojan Niki Manin uran kehityksestä tähtitubettajaksi.
Koulunkin voi lopettaa peruskouluun, jäädä kotiin kameroimaan ja tuottamaan sisältöä Youtubeen.

Äänestä
  • Sekon on parempi kuin jäädä keskustelupalstoille vinkumaan toisten tekemisistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Autiotila lähivuosina,merkit tulevasta jo näkyvissä. Edessä muutto kunnan palveluihin,omatoimisesti tai vietynä. Näin se vaan on,kaikki loppuu aikanaan eikä kovin kaukana ole se aika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu