Koko eteläinen Eurooppa liekeissä, persut vaan torppaa ilmastopolitiikan

Anonyymi-ap

Helsingin satamastakin kun katsoo etelään, niin näkee vain punaisena loimottavaa taivaanrantaa. Mistä siihen persu? No onpa kaunis väri, aivan kuin Neuvostoliiton lipussa, ja menee tekemään päätöksiä ilmastopolitiikan lopettamiseksi.

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokoomuksessa ollaan täysin pöyristyneitä persujen takinkäännöstä. Oppivat nyt nekin kantapään kautta että persut pettää aina.

    • Anonyymi

      No, mitä sitten vaikka Suomen v 2035 ilmastotavoitteet saavutettaisiin jo huomenna ?

      Eikö sen jälkeen enää eteläinen taivaanranta loimottaisi punaisena? Eikö enää hirmuhelteet piinaisi Espanjaa ja Kreikkaa? Muuttuisiko Afrikka vilja-aitaksi?

      Aivan sairaan typerää kuvitella, että meidän 1 promillen ilmansaasteet vaikuttavat yhtään mihinkään maapallon ilmastossa!

      1 promille sitä pahaa hiidioksidia ( kasvikunta muuten tykkää siitä! ) ja 75% pinta-alasta metsiä muuntamassa sitä hapeksi! Mutta idiootit kuvittelevat meidän olevan vastuussa oikukkaista sääilmiöistä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8138
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3922
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1400
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      34
      1241
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1122
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1020
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe