Anna miun nauraa, mistä ihmeestä joku luulee sinne riittävän asiakkaita, kun Kitkantien reunat ammottaa tyhjillään. Ei hyvänen aika kukaan enää osta erikoisliikeistä/ kivijalkakaupasta kalliita tavaroita. Netistä kaikki tilaa 70% halvemmala.
Sus siunatkoo, kauppakeskus Petäjälammelle.
14
615
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tuommosta kukaa edes vitsinä kerro. jos niin joku Helsingistä kotoisin oleva turisti varmana, ei muut sellaista kuvittele.
- Anonyymi
Eihän vaan itänaapuri rakenna
- Anonyymi
Joo, Koillissanomista juuri luin.
- Anonyymi
Joku pöyhkeä yrittäjä (t) yrittää käyttää sisäpiirin virkamiehiä ja paikallispolitikkoja epärealistisen unelmansa täyttämiseen. Tyhjänpäiväisiä ideoita jotka joutaisi roskakoriin heti jos tätä pitäjäjää luotsattaisiin tiedolla ja viisaudella.
- Anonyymi
Miksei pilvenpiirtäjää rakentaa
- Anonyymi
Tervetuloa vaan uus kauppakeskus. Ehkä sijainti vois olla toinen mut esim kitkantien kiinteistöt ei oikein mihinkään enään sovellu
- Anonyymi
Niin siis millä rahoilla se rakennetaan, toisten rahoillapa tietenkin. Ja miten se saadaan kannattavaksi? Isoissa kaupungeissakaan ei kannata kivijalkaliikkeet joten millä ne täällä saadaan kannattaviksi? Älkää viitsikö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin siis millä rahoilla se rakennetaan, toisten rahoillapa tietenkin. Ja miten se saadaan kannattavaksi? Isoissa kaupungeissakaan ei kannata kivijalkaliikkeet joten millä ne täällä saadaan kannattaviksi? Älkää viitsikö.
Niillä rukanordicin lippurahoilla ne kuulemma rakentaa sen
- Anonyymi
Ei tänne tarvi enempää kauppoja, ihan sopivasti on jo.
- Anonyymi
Hoh hoijakkaa, joku rihkamaputiikki, pian ovat konkassa. Entäpä ruokakauppa, kyllä matkailijat poikkee ensisijaisesti prismaan, cittariin ja alkoon. Loput ostetaan Rukalta. Se on siinä. Paikalliset käy pari kertaa katselemassa ja sillä siisti.
- Anonyymi
Se on Rakennusliiton kuusamon demarien järjestämä juttu. toverit tarvii töitä. pilaavat luontoa taas.
- Anonyymi
Yksin ei kannata jäädä, niin ne minulle sano. sen jälkeen kun erosin Rakennusliitosta ei töitä ole löytynyt. kai niillä on joku Reksiteri mihin kirjaavat, ei Rakennusliittolaiset.
- Anonyymi
Ilmanmuuta rakentaa.
- Anonyymi
Ei kaivoksia ei rakennuksia, mitä ne tuonne rukalle rakentaa, sekopäistä porukkaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1482866- 2332160
- 492073
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2191960Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261710Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä821456Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve361236- 1221168
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3131039Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65885