Seuraavan johdosta:
Vuokraamon kaveri sai ylipuhuttua ottamaan Hondan sijaan tonnisen Gixerin, jossa vaatimattomat 202 hevosta ja se on siinä pyörässä kilo per hevosvoima.
Kehitys on mennyt niin vauhdilla että se Hayabusa joka minulla aikoinaan oli, on tuon rinnalla kuin vertaisi Ladaa Porscheen.
=============================
Toki kehitystä on tapahtunut runsaasti, mutta vertaus peppusesta.
Ensinnäkin pyöriä valmistetaan eri tarkoituksiin ja niiden vertailu keskenään on perusteetonta.
Busa oli ja on sporttinen matkapyörä kahdelle, mutta GXR ei ole piirun vertaa matkapyörä, eikä missään tilanteessa järkevä kahdelle.
Mikäli 2010 on ollut Gixerin puikoissa vyötärölihavana satakiloisena flösönä niin sille näylle on nauranu metsän eläimetkin.
Siksi tällä kertaa pellenaaman räpsyä ei ole, vaan netistä imuroituja, sekä vanhoja otoksia.
Hieman moottoripyöristä.
17
292
Vastaukset
- Anonyymi
Ihanaa, kyllä ladyboyt tykkää!
- Anonyymi
Otin muuten, voin vakuuttaa, monta kertaa, Pupelta peppuseen 55555.
By NumBall- Anonyymi
Uskon sinua Numba, koska olellen sinua vanhempi.
> § <
- Anonyymi
55555
- Anonyymi
Vaihteeksi taas ollaan vyötärölihavia siis Posson kanssa? No, toinen meistä on.
Jokos unohdit "maksakirroosin" Chiang Maissa? https://aijaa.com/lm3IUO
Jokos unohdit nämä fotot ja videot?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18990436/aito-pohjois-thaimaa-osa-2-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18988846/aito-pohjois-thaimaa
Muistatko että esittelin sekä lentoliput, videon lentokoneesta, tiedot hotellivarauksesta ja prätkävuokraamon? Mitä ajattelit minun tehneen Chiang Maissa? Possoillut vai?
Minulla on paljon kuvaa ja videota Chiang Maista, mutta sinulla ei ole.
2010- Anonyymi
Aktivoitu aktiiviseksi jälleen erittäin nopeaan kiireinen ja perheellinen internetmiljonääri.
Vaan ei istu Pellenaama pyörän päällä kaverin räpsäyttäen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aktivoitu aktiiviseksi jälleen erittäin nopeaan kiireinen ja perheellinen internetmiljonääri.
Vaan ei istu Pellenaama pyörän päällä kaverin räpsäyttäen.Oliko se 00:33 Suomen aikaa, kun aktivoit viimeksi, siellä Chiang Maissa?
- Anonyymi
VITUNIDIOOTIT JA RESUPEPPUSET... saan ponusta poistamistani viesteistä, kohta pääsen syömään ikean lihapullia, biiltemessa.... KHIII JAIII !!!
'By Sensei NumBall - Anonyymi
Ketjusta on "mieleltään terve henkilö" jo 3 sääntöjensä vastaista viestiä, poistanut.
- Anonyymi
55555
- Anonyymi
Koska järjestät moottoripuyirien vastaohjauskurssin.?Olethan varmasti spesialisti sillä alalla.
- Anonyymi
"Busa oli ja on sporttinen matkapyörä kahdelle, mutta GXR ei ole piirun vertaa matkapyörä, eikä missään tilanteessa järkevä kahdelle"
Moi näkymätön motoristi-isä siellä Chiang Maissa!
Ei ole olemassa sellaista pyörää kuin GXR.- Anonyymi
Ei sellaistakaan kuin busa, mutta mutta pilkkujahan voi toki nussia kun ei ole muuta nussittavaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sellaistakaan kuin busa, mutta mutta pilkkujahan voi toki nussia kun ei ole muuta nussittavaa.
Lempinimi on eri asia kuin tyyppimerkki. Ei ole olemassa GXR pyörää. Suzuki GSX -tyyppimerkki ei paljoa kerro, kun niitä on kymmeniä eri tyyppejä jotka ilmaistaan lisämerkinnöin. Tässä tapauksessa puhuttiin Suzuki GSX-R1000 pyörästä.
Sinulla on sama lukihäiriö Pasasen kanssa ja sama väitös siitä että oikeinkirjoituksilla, nimillä ja tyyppimerkeillä ei ole mitään merkitystä.
Kyllä niillä on.
- Anonyymi
Kuinka rollaattorin vastaohjausta käytetään ja mitä hyötyä siitä on?
- Anonyymi
Vielä ei olla nähtu kun Senssun kitaranmuotoinen pistää menemään tähän tapaan
https://www.youtube.com/shorts/s8oA3kLrNvY
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2599036IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126279Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661370Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.79985Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60877Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311703Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696