Mitä pahaa mä olen tehnyt? Miksi piti taas illalla alkaa äänihäirintä? Kun ei saa edes viikonloppuna nukkua. Koskaan en ole mitään kenellekään tehnyt, yrittänyt olla kuin minua ei olisikaan mutta mikään ei auta. Mitä mä olen teille tehnyt? Miksi pitää kiusata ihminen ihan loppuun? Kyllä mä lähden kun hoidan ensin vanhuksen niinkuin omaisen kuuluu tehdä,vai onko sekin väärin? Kyllä te minusta pääsette kun hoidan ensin velvollisuuteni! Antaisitte jo olla rauhassa.
Antakaa mun jo olla
10
241
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka sinua häiritsee? Naapuritko?
- Anonyymi
Olegi tainnut nähdä unta!vai yrittääkö taas esiintyä toisena!lopetahan se ihmisten häirintä!
- Anonyymi
Tunnetko itsesi älykkääksi palstasedältä kaikenlaista nippelitietoa kuppaava palstapaimen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olegi tainnut nähdä unta!vai yrittääkö taas esiintyä toisena!lopetahan se ihmisten häirintä!
Erittäin uskottavaa raamaa, aloittajaäijä
- Anonyymi
Turha taistella tuulimyllyjä vastaan - konkreettisesti. Jos haluavat tuottaa sähköä, niin et voi sille mitään. Muuta pois. Tai sitten teet valituksen. Yksi vaihtoehto on rakentaa äänieristetty huone tai hakea nukahtamislääkeresepti. Korvatulppia ei kannata käyttää pitkiä aikoja.
- Anonyymi
Tai sotten tää palstaäijä liimaa vaikka aurinkopaneelin, tsemppiä sille monologimiesaapee
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai sotten tää palstaäijä liimaa vaikka aurinkopaneelin, tsemppiä sille monologimiesaapee
Mitä se aurinkopaneeli auttaa ap:llä, jos hän haluaa päästä melusta eroon???
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä se aurinkopaneeli auttaa ap:llä, jos hän haluaa päästä melusta eroon???
Aurinkopaneelit on hiljaisempia kuin tuulimyllyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aurinkopaneelit on hiljaisempia kuin tuulimyllyt.
Poistaako se jotain tuulimyllypuistoa vierestä se aurinkopaneeli siellä katolla? Logiikkasi ontuu.
- Anonyymi
Rauhaa sinulle. Jos et itse tee pahaa tai kiusaa, olet aina voittaja. Älä välitä. Olisiko kuitenkin niin, että nyt enemmänkin kuvittelet kaiken. Ajattele hyviä asioita, ole muille hyvä, arvosta myös itseäsi sekä muita. Siitä se lähtee. Älä pelkää pahuutta, koska hyvä voittaa pahan. Rukoile ja ole hyvän puolella aina, niin sinulla ei ole mitään hätää. Jeesus rakastaa sinua. Voi hyvin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2333631Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401723Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t361721Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus991621- 921449
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461404Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1611322Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121283Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1261090Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901005