Taas on äitien pilalle hemmottelemat kullannuput pitäneet romurallia kirkolla, niin että kumen paskaa on liikekiinteistöjen parkkipaikat mustana. Korttien ikärajaa pitäisi nostaa, etteivät nämä finninaamat leikkisi isoilla leluillaan, koska nämä voivat olla paljon vaarallisempia kuin leluautot, jotka heille olisi henkisen kehityksen kannalta sopivampia. Eikö poliisia todella kiinosta tulla heidän hiekkalaatikolleen. Tunnuksettomia poliisiautoja aina joskus perjantai- ja lauantai-iltoina napsimaan lapsilta ja imeväisiltä kortteja pois. Olkaapa poliisiin yhteydessä, jotta nämä kullannuput saisivat tarvitsemaansa opetusta, ennen aikuiseksi kasvamista.
Vastaukset 31
- Anonyymi
Oksakosken kelikamerakuvasta näkee myös kumenpolttojälkiä. Saattaapi näkyä myös saksalaisen rekkari. Kamera kun kuvaa paljon enempi kuin nettiin lähettää.
- Anonyymi
Siis saksalaisen auton rekkari.
- Anonyymi
Hyvin kirjoitettu ja täysin oikeaan osaava kuvaus tuo aloitus.
- Anonyymi
Ilmoittakaa AINA poliisille jos/kun näette mersunromujen räpläämistä. Ottakaa videonpätkiä jos saatte, niin alkaa tapahtumaan.
- Anonyymi
Ei noille kusipäille saa kukaan mitään konstia. Täysin uskomatonta.
- Anonyymi
Tulihan virkavalta aika äkkiä kinnulantielle, nyt ensiksi. Jatkoa seuraa arvaamattomaan aikaan arvaamattomassa paikassa.
- Anonyymi
Niin näkyy kurvailut jatkuvan
- Anonyymi
Asfalttissa olevat jäljet talojen kohdalla kertoo paljon
- Anonyymi
Perhoon samanlainen mopojen tehovalvonta kuin pohjoispohjanmaalle
- Anonyymi
Aika kyvytön pitää olla jos näitä ei kiinni saa.
- Anonyymi
Tilanne Perhossa on pahempi kuin naapurikunnissa
- Anonyymi
Miksi? Miksi tätä paikkaa ei hoideta kuntoon?
- Anonyymi
Kyllä tämä on aika paikallinen ilmiö. Ei naapurikunnissa ole niin paljon kumenpolttojälkiä. Poliisiasemat liian kaukana. Muutama vähän lapsellisempi nuori näitä saa aikaiseksi.
- Anonyymi
Jotain tarttis teherä
- Anonyymi
Mustia jälkiä liikekiinteistöjen asfalteilla. Ei kivaa yrittäjille
- Anonyymi
Täällä ei vissiin ketään kiinnosta yrittäjien asiat.
- Anonyymi
Kyinka niin? Romurallin valvonta kuuluu virkavallalle tapahtui se yleisillä teillä tai yritysten pihoissa. Yrittäjät voisivat aidata pihansa niin loppuu rällääminen siellä.
- Anonyymi
Lisää poliisi valvontaa Perhon teille
- Anonyymi
Haetanneeko mittää jos kumilla vähän asvalttia pinnottaa, ei minnuo ainakaan.
- Anonyymi
Jäljet ei haittaa, mutta muiden tiellä kulkijoiden turvallisuudenpuolesta tämä ei ole hyvä asia. Siihen liittyy myös muita vaarantava hurjastelu maantiellä. Kyllä se nuorilla miehillä patoutunut testosteroni voidaan purkaa turvallisimmilla tavoilla.
- Anonyymi
Onko jo vähän ralli rauhoittunu, vai kuvittelenko vain.
- Anonyymi
Nyt on aika alkaa toimiin. Viime viikolla jo kolisi ja edelleen nämä perseet jatkaa kumipolttoa ja kaahailua kylällä. Teitä kyläläisiä asuu siinä pahimpien paikkojen liki satoja. Alkakaapa ottaa videopätkää ja suoraan poliisille. Se on kiistatonta materiaalia.
Tässä pääsee hetkenä minä hyvänsä sivullinen hengestään. - Anonyymi
Todennäköisesti poliisit saa puuttumaan jos tekee asiallisen ilmoituksen 112 numeron kautta. Rekisterinumero ja auton merkki ja malli auttaa paljon. Lisäksi voi tehdä meluhaitasta rikosilmoituksen kotirauhan rikkomuksena, samalla voi vaatia rahallista korvausta. Jostain kumman syystä luullaan ettei kansalainen voi mitään näille laittomille virityksille. Laki on kuitenkin sama kaikille ja koskee myös mopoja ja traktoreita !
- Anonyymi
Onko yhtään rauhottunu ?
- Anonyymi
Mersuralli vähentynyt. Onko virkavalta ollut aktiivisempi?
- Anonyymi
Onko myös tulli ollut syynämässä polttoaineita?
- Anonyymi
Isoveli valvoo….
- Anonyymi
Valvoisikin, mutta ei valvo.
- Anonyymi
On tainnu meno vähän rauhottua.....
- Anonyymi00031
Kokoomus yrittää saada uusia sääntöjä perhon liikennejärjestelyihin autohurjastelun estämiseksi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.393988- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei272827- 74727
- 82726
- 71691
- 50645
- 37636
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 44607