Niinhän se on, että kyvyttömästä johdosta kärsivät kaikki asukkaat. Ilmeisesti palkka ja muut asiat ovat menneen ammattitaidon ja työasioiden edelle.
HASO aikoo nostaa reilusti vastikkeita
8
433
Vastaukset
- Anonyymi
Täysin ammattitaidotonta taloudenhoitoa. Ketäpä kiinnostaisi, kun toisten rahoilla pelataan. Oikeuteen pitäisi paskiaiset haastaa.
- Anonyymi
Nämä ongelmat ei ole nykyisen toimarin syytä, syy on aiemmissa henkilöissä johdossa ja hallituksessa.
- Anonyymi
Siinähän haastat oikeuteen. Tosin ethän sitä tee koska häviäisit oikeusjutun ja se tulisi kalliiksi.
- Anonyymi
onko tämä osa yleistä ason alasaoja kun tosiaan ensi keväänä menossa se lakiesitys lunastusoikeudesta eteenpäin. Näin asunnot ainakin tyhjenee vuokraus-tai myyntikäyttöön. Epäilen että myyntihinnat eivät tule asukkaille olemaan mitenkään kovin edullisia ja saako moni edes pankista lainaa. Yksin asuvana työssäkäyvänäkin se on aika hankalaa kun pk-seudulla pitäisi olla omaa rahaa 40t jostakin 160t asunnosta, näin mulle ainakin pankit tarjosi.
- Anonyymi
Miten se, ettei uusille asunnoille tule valtiolta jatkossa tukea, vaikuttaa mihinkään vanhojen asuntojen asioihin? Lopettakaa tuo valeuutisten levittely.
- Anonyymi
Inhaa jotta mölymarkkinoita ei kela ota lainkaan huomioon vedotessaan yleiseen markkinarakoon? Häätöjäkään ei voi hallitus salata tapahtui kuinka hiljaa tahansa.
- Anonyymi
Nykyinen tj syyttelee korkojen nousua kaikesta mahdollisesta vain luulisi ymmärtävän että onnettomat tunarit eivät osanneet suojata lainoja. Taisi olla parempaa tekemistä.
- Anonyymi
"Ruohikonleikkuu on samanhintaista kuin muillakin toimijoilla". Ruohikonleikkuu ei varmaan ole aiheuttanut kymmenien miljoonien tappioita, kun muilla toimijoilla tulokset on plussalla. Muilla toimijoilla on todennäköisesti suojatut lainat, joiden lisäksi vuosien ajan vastikkeet olleet terveellä tasolla (varautuminen tulevaisuuteen). Hasolla on eletty nyt ja tässä ilman varautumista hätäpäivän varalle. Tässä on tulos. Se ei johdu nurmikonleikkuusta, ei muista hallinnollisista ja hoidollisista asioista vaan huonosta talousjohtamisesta, johon asukkaat ovat osattomia. Vastuu on pääomistajalla eli Helsingin kaupungilla. Ovat sössineet koko järjestelmän ja todennäköisesti, jos ei olisi Helsingin kaupunki omistajana, niin olisi jo konkursissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512264Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251058Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82972Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54883- 68873
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126853Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753