Savolaenen huutokauppa

Anonyymi-ap

Olipa mielenkiintoinen kokemus käydä Toimi-säätiön huutokaupassa. Meklarille kävi ukko toisensa jälkeen ilmoittamassa, mitä tuotetta tekisi mieli huudella. Numerojärjestyksestä viis, yleisön piti pysytellä mukana, mikähän numero seuraavaksi tulisikaan kaupan, mikä numero meklarin korvaan kuiskattiinkaan. Ja mitenkäs, et yhtään tiennyt milloin haluamasi tuote tulee huudettavaksi, numeroita kun ilmoiteltiin sikinsokin. Aivan järkyttävä kokemus. Tällaistä näkee vain sketseissä tai noh, Savossa ilmeisesti. Tuli mieleen vitsikö tämä on?

3

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olikos iltaruskonaikana huomaamattomasti estossa pidettyjä yleisön joukossa hysteerisen huomisenpäivänpelon vallassa ähkymässä. Mitenkäs tänne someen tuostakin jutusta kirjoittelitkaan ja miksi.

      • Anonyymi

        Rolli on löötännä paekalle. Mitenkäpä sitä muuten pärjäelis.


    • Anonyymi

      Meklarin kaverit varmaan käyneet, yllätys varmaan niille jotka ajatelleet, että vielä kerkeää vaikka kahvilla käydä ennen omia suosikkeja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      55
      5978
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      65
      2723
    3. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      18
      1844
    4. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      146
      1806
    5. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1692
    6. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      18
      1650
    7. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1457
    8. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      28
      1450
    9. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1186
    10. Kalateltta ja Siipiteltta

      Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la
      Kuhmo
      14
      1163
    Aihe