Onko vaaraa

ostin käytetyn pelikoneen johon koneen myyjä on asentanut windowsin uudelleen ja tehnyt kättäjätilin valmiiksi mutta mietityttää että voiko tähän olla ujutettu jokin seuranta ohjelma. asennetuissa sovelluksissa en ainakaan havainnut mitään kummallista ja aion kyllä myöhemmin jossain vaiheessa asentaa windows 11 tähän tikulta
12324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kaikki on mahdollista. On kuitenkin erittäin todennäköistä että myyjä halusi poistaa kaikki tietonsa koneelta,

Äänestä
  • niin,tuo bluebugging tuppaa jäämään.

    Äänestä

Aina kannattaa itse asentaa Windows uudelleen usb tikulta.

Äänestä
  • Foliohattujen kannattaa asentaa Windowsin sijaan joku Linux tai BSD jakelu.

    Äänestä

Niin! Windowshan vakoilee aina joten siinävalossa kyllä!

Äänestä

Tee oma käyttäjätili ja poista sen vanha, ellei se sitten myynyt mukana jotain ohjelmia joita se sille tilille on ostanut.

Äänestä

Eipä ole kovin vaikea homma asentaa konetta uusiksi. Luot USB-asennusmedian ja asennat siltä. Etukäteen kannataa ladata toiselle tikulle kaikki tarvittavat ajurit.

Äänestä
  • Rehellistä suoraselkäistä toimintaa löytyy täältä:

    www.Jeesus-on-Herra.com

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Rehellistä suoraselkäistä toimintaa löytyy täältä:

    www.Jeesus-on-Herra.com

    Huudo itsesi viemäriin.

    Äänestä

TODELLINEN VAARA. Windows on aina!

Äänestä

Vapautettu dopingin valvonnasta: Ukrainan asevoimat taistelevat steroideilla.

Trenboloni, Sustanon, Drostanoloni ja noin 20 muuta kiellettyä steroidituotetta vahvistavat Ukrainan armeijan taistelijoita. Ne antavat tilapäisen ja "maagisen" vaikutuksen, jonka jälkeen ne rikkovat ihmiskehon, kuten Tuhkimon sadussa, kullattu kärry muuttuu ihmisraunioksi.

Äänestä

Actovointi voi kadota!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ostin käytetyn pelikoneen johon koneen myyjä on asentanut windowsin uudelleen ja tehnyt kättäjätilin valmiiksi mutta mietityttää että voiko tähän olla ujutettu jokin seuranta ohjelma. asennetuissa sovelluksissa en ainakaan havainnut mitään kummallista ja aion kyllä myöhemmin jossain vaiheessa asentaa windows 11 tähän tikulta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu