jotenki vielä ymmärrän mieheni mielenkiinnon muihin naisiin. katselen itsekin hyvännäkösiä miehiä... MUTTA. sanokaa mielipiteenne: onko oikeen että mieheni katselee naisia netissä ja sen jälkeen menee vessaan "tyhjentään pussit". tämä tapahtui minulta salassa, mutta "vahingossa" löysin tietsikalta ne kuvat ja hän myönsi pitkän ristikuulustelun jälkeen miten asiat on. Tulipa minulla vaan mieleen, että kun mies teki tämän tarkotuksella minulta salassa, niin oliko se ehkä pettämistä?
En todellakaan tykkää ajatuksesta että mieheni vetelee käteen katsellessaan muita naisia. Itse olen ihan hyvännäköinen, seurusteltu 1v ja 7 kk. Onko kohtalotovereita? mitä mieltä ylipäätään tälläisestä. Onko oikeen että itsetuntoni koki hel***in moisen kolauksen. Olenko mustis kun en luota mieheeni samanlailla ku aiemmin. Rakastan häntä, mutten tiedä pystynkö jatkamaan.
En todellakaan tykkää ajatuksesta että mieheni vetelee käteen katsellessaan muita naisia. Itse olen ihan hyvännäköinen, seurusteltu 1v ja 7 kk. Onko kohtalotovereita? mitä mieltä ylipäätään tälläisestä. Onko oikeen että itsetuntoni koki hel***in moisen kolauksen. Olenko mustis kun en luota mieheeni samanlailla ku aiemmin. Rakastan häntä, mutten tiedä pystynkö jatkamaan.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mun jätkäkaveri imuttaa netistä pornoo mut en oo kyselly runkkaako hän samalla..mut olen varma et hän kans tyhjentelee pussejaan..tuntuu välillä siltä kans et en jaksa enää.. tulee epäseksuaalinen fiilis!:( Mut tsemppiä!!
mun äijän kaa menin kihloihin ja halus helvetisti vain ja ainoastaan mut. sit sain tietää puolen toista vuoden seurustelun jälkeen että tämä soittelee pornolinjoille viikossa 3-4 kertaa!!! vittu että keitti! en tajuu se kehu mua seksikkäimmäx mitä on ja harrastettiin seksiikin 3-4 kertaa viikos ja silti piti viel linjoille soittaa..no on se sitä selitelly riippuvuutena joka on varmasti tottakin..mutta vittu en tajuu miks naisii ei kiihota tommonen,??? mitä oikeuksii meil on? mun mielestä se oli täysin pettämistä ku oli tehnyt sitä salassa koko meijä suhteen ajan..mihin suhe sit perustu??? vittu vähä vaikee sulattaa tätä..silti nii tätä miestä rakasta ..lupashan se lopettaa meni hoitoon ja masennus todettiin ja lääkitys määrättiin..en tiä mitä ite enää uskoo ..oon ni paskana. aina noide helvetin äijjien takia..pitää varmaan kääntyy lespoks=), ni ne ei ainakaan (luultavasti ) kattele pornoleffoi ni paljoo ja soittele pornolinjoille..tai no en tiiä..
Voi hitsi, sama homma täällä, vituttaa niin saakelisti seksilinjoille soittaminen, ja itse on antanut kaikkensa, seksijutuissakin. Kyllä olen loukkaantunut, mutta hitsi kun olen siinä niin kiinni.
Mun mies tekee samaa enkä oo ikinä edes ajatellu et se ois pettämistä tms. Ihan normaalia miehistä käytöstä, mä en käsitä miks ahdasmieliset naiset aina jaksaa jauhaa tästä asiasta!!
No entä tämä sitten? Löysin mieheni vessasta soittamasta seksilinjalle, sanoi vielä että ei ole edes naimisissa, eikä lapsia. NO varsti on. Mitä siihen sanot?
Siis ihan oikeasti, onko olemassa noin monta tyttöä joka ajattelee noin?
Itsekin latailen pornoa netistä ja runkkaan mieluusti - se ei MITENKÄÄN liity tyttöystävääni, vaan on osa omaa seksuaalisuuttani. Ei masturboinnin määrä riipu muun seksielämän laadusta tai määrästä olleenkaan!
Tyttökaverinikin katsoo pornoa, ja varmasti tyydyttää itseään (onhan hänellä lelujakin), eikä kuitenkaan koskaan ole tullut vastaan tilannetta jossa olisi tarvinut ollam mustasukkainen pettämisestä oikean ihmisen kanssa!
Se, että poikakaverinne runkkaa kotona, on hänen yksityinen asiansa. Olkaa nyt tyytyväisiä ettei hän käy huorissa tai pidä jotain vakipanoa selkänne takana!!
Voin luvata teille 99% varmasti, ettette koskaan löydä ns. normaalilla mielellä varustettua miestä, joka ei katselisi pornoa tai muuten "tyhjentäisi pussejaan" silloin tällöin yksin tietämättänne. Tämä ei ole mikään provosointiyritys, mutta kysykääpä keltä tahansa seksologilta / seksiterapeutilta tai lääkäriltä. Masturbointi on normaalia ja jopa erittäin tärkeä osa seksuaalisuutta. Enemmän ihmettelisin jos teillä itsellänne ei ole tapana sitä tehdä.