Turun vasemmisto Nasiman kannalla?

Anonyymi-ap

Rydman kirjoitti X:ssä keskiviikkona Razmyarin olevan ”erikoinen poliitikko”, joka kannattaa kaikkea, mikä on suomalaisille haitallista, ja vastustaa kaikkea, mikä olisi suomalaisille hyödyllistä.

”Hän haluaa rajat auki Venäjän organisoimalle välineellistetylle maahantulolle. Hän haluaa ajaa alas suomalaista ruokatuotantoa. Hän haluaa rajoittaa Suomen kykyä puolustautua hyökkääjää vastaan. Hän haluaa jakaa suomalaisten rahoja ulkomaalaisille sekä kehitysapuna että tukina kotimaassa. Ja ennen kaikkea hän haluaa, että Suomessa asuisi mahdollisimman paljon kaikkia muita kuin suomalaisia”, Rydman kirjoitti.

Nasima Razmyar, viittaatko ”asemasta riippumatta” -ilmauksella siihen, että aiot tehdä rikosilmoituksen myös Wille Rydmanin viestistä?

HS ote

17

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nasima on seuraava pääministeri, se on varma

      • Anonyymi

        Ei varmana ole onneksi.


    • Anonyymi

      Jos Nazima saisi yksin päättää. aukeaisi Afganistanista vapaa reitti kaikenlaisille "pakolaisille".

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nasima on suomalaisten vihollinen.

      • Anonyymi

        Nasima on suomalainen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nasima on suomalainen

        Rydman on marsilainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nasima on suomalainen

        koraani ohjeena?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nasima on suomalainen

        Nasima ole eikä tule suomalaiseksi. On Afgaani-kommari ja Moskovan puudeli, joka jatkaa isänsä jalanjälkiä ja pyrkii myymään Suomen Venäläisille.


    • Anonyymi

      Demarien kärkipoliitikko Kimmo Kiljunen kehuu videolla Aki Lindeniä ja kehottaa venäläisiä olemaan Akiin yhteydessä ja antaa Akin puh.numeron venäläisille. Myöskin Maria Guzenina, Eero Heinäluoma ja Miapetra Kumpula-Natri mainitaan videolla Kimmon taholta myönteisessä hengessä eli ovat saman mielisiä.
      Demareissa on suuri joukko Kimmo Kiljusen linjoilla eli ovat täysin päinvastaista mieltä Perussuomalaisten kanssa Venäjään liittyvissä asioissa.

    • Anonyymi

      Yle luo positiivista kuvaa maahanmuutosta
      Anonyymi-ap
      2025-07-12 10:53:14

      https://yle.fi/a/74-20170846?origin=rss

      GENOVA Bangladeshilainen Ashraf Islam, 21, ei enää halua ajatella sitä yötä, kun hän istui vajaat kaksi vuotta sitten vuotavassa kumiveneessä Välimerellä.

      – Tuntui kuin kuolema olisi näyttäytynyt. Pitkään kokemus pyöri mielessä, mutta on parempi katsoa eteenpäin, Islam sanoo.

      Yle todisti lokakuussa vuonna 2023, kun avustusjärjestön työntekijät pelastivat Islamin ja 62 muuta Eurooppaan pyrkinyttä siirtolaista ja pakolaista mereltä ja veivät heidät turvaan Italiaan.

      PS. Yle ja Nasiama juu

      • Anonyymi

        Bangladesh on maa, jossa osataan vain lisääntymisen jalo taito. Sitä edesauttaa keskiaikainen uskonto, islam. No ei katollinen kirkko kehitysmaissa ole juuri sen kummempi.


      • Anonyymi

        Jokohan nuo ovat ehtineet raiskata suomalaisia lapsia?


    • Anonyymi

      ghjk

    • Anonyymi

      taistoon

    • Anonyymi

      wagner tytttö

    • Anonyymi

      turun keskustassa on iltaisin vain mustia ja lähi-idän tulokkaita

      aloitus pyyhittiin pois

      onko turvallista?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      155
      4337
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      4078
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      45
      3649
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2855
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      78
      2669
    6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      1978
    7. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      44
      1455
    8. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      12
      1248
    9. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      404
      1202
    10. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      61
      1201
    Aihe