Rydman kirjoitti X:ssä keskiviikkona Razmyarin olevan ”erikoinen poliitikko”, joka kannattaa kaikkea, mikä on suomalaisille haitallista, ja vastustaa kaikkea, mikä olisi suomalaisille hyödyllistä.
”Hän haluaa rajat auki Venäjän organisoimalle välineellistetylle maahantulolle. Hän haluaa ajaa alas suomalaista ruokatuotantoa. Hän haluaa rajoittaa Suomen kykyä puolustautua hyökkääjää vastaan. Hän haluaa jakaa suomalaisten rahoja ulkomaalaisille sekä kehitysapuna että tukina kotimaassa. Ja ennen kaikkea hän haluaa, että Suomessa asuisi mahdollisimman paljon kaikkia muita kuin suomalaisia”, Rydman kirjoitti.
Nasima Razmyar, viittaatko ”asemasta riippumatta” -ilmauksella siihen, että aiot tehdä rikosilmoituksen myös Wille Rydmanin viestistä?
HS ote
Turun vasemmisto Nasiman kannalla?
17
315
Vastaukset
- Anonyymi
Nasima on seuraava pääministeri, se on varma
- Anonyymi
Ei varmana ole onneksi.
- Anonyymi
Jos Nazima saisi yksin päättää. aukeaisi Afganistanista vapaa reitti kaikenlaisille "pakolaisille".
- Anonyymi
- Anonyymi
Nasima on suomalaisten vihollinen.
- Anonyymi
Nasima on suomalainen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nasima on suomalainen
Rydman on marsilainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nasima on suomalainen
koraani ohjeena?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nasima on suomalainen
Nasima ole eikä tule suomalaiseksi. On Afgaani-kommari ja Moskovan puudeli, joka jatkaa isänsä jalanjälkiä ja pyrkii myymään Suomen Venäläisille.
- Anonyymi
Demarien kärkipoliitikko Kimmo Kiljunen kehuu videolla Aki Lindeniä ja kehottaa venäläisiä olemaan Akiin yhteydessä ja antaa Akin puh.numeron venäläisille. Myöskin Maria Guzenina, Eero Heinäluoma ja Miapetra Kumpula-Natri mainitaan videolla Kimmon taholta myönteisessä hengessä eli ovat saman mielisiä.
Demareissa on suuri joukko Kimmo Kiljusen linjoilla eli ovat täysin päinvastaista mieltä Perussuomalaisten kanssa Venäjään liittyvissä asioissa. - Anonyymi
Yle luo positiivista kuvaa maahanmuutosta
Anonyymi-ap
2025-07-12 10:53:14
https://yle.fi/a/74-20170846?origin=rss
GENOVA Bangladeshilainen Ashraf Islam, 21, ei enää halua ajatella sitä yötä, kun hän istui vajaat kaksi vuotta sitten vuotavassa kumiveneessä Välimerellä.
– Tuntui kuin kuolema olisi näyttäytynyt. Pitkään kokemus pyöri mielessä, mutta on parempi katsoa eteenpäin, Islam sanoo.
Yle todisti lokakuussa vuonna 2023, kun avustusjärjestön työntekijät pelastivat Islamin ja 62 muuta Eurooppaan pyrkinyttä siirtolaista ja pakolaista mereltä ja veivät heidät turvaan Italiaan.
PS. Yle ja Nasiama juu- Anonyymi
Bangladesh on maa, jossa osataan vain lisääntymisen jalo taito. Sitä edesauttaa keskiaikainen uskonto, islam. No ei katollinen kirkko kehitysmaissa ole juuri sen kummempi.
- Anonyymi
Jokohan nuo ovat ehtineet raiskata suomalaisia lapsia?
- Anonyymi
ghjk
- Anonyymi
taistoon
- Anonyymi
wagner tytttö
- Anonyymi
turun keskustassa on iltaisin vain mustia ja lähi-idän tulokkaita
aloitus pyyhittiin pois
onko turvallista?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1076788KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3826428Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei623223Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521172728Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082360- 1251824
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211687Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341535Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821357- 741247