Luxuskapteenin S/S Punkaharju on käyttökiellossa ja kone kaput. Ei liiku, ei kulje. S/S Saaristo tekee risteilyjä. Tosin sen omistaa Helsingin Höyrylaivaosakeyhtiö, eikä LP Management, vaikka Leinonen omakseen ilmoittaa.
Sillä lailla, sanoisi Tarvajärvi.
S/S Punkaharju käyttökiellossa
20
505
Vastaukset
- Anonyymi
S/S Saaristo tekee risteilyjä Kaupungin Saaristoon Pihlajaveden Ympäri ja Takaisin Savonlinnan Matkustajasatamaan
- Anonyymi
S.S Heinävesi HöyryLaiva Tekee risteilyjä Savonlinnasta Kuopioon Heinäveden Reittiä Pitkiin
- Anonyymi
Jostain syystä menee nyt Kuopioon Varkauden kauttaa, on juurikin Taipaleen kanavassa.
https://ibb.co/8gLRRXcg - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jostain syystä menee nyt Kuopioon Varkauden kauttaa, on juurikin Taipaleen kanavassa.
https://ibb.co/8gLRRXcgAikoinaan Sln-Kuopio ja Kuopio-Sln ajettiin ma,ke,pe Varkauden kautta.
- Anonyymi
S.S Rauha Hinaaja Tekee Yiritysristeilyjä Savonlinnan Saaristoon Pihlajaveden Ympäri Takaisin Savonlinnan Matkustajasatamaan
- Anonyymi
S.S Paul Wahl Höyrylaiva Tekee Risteilyjä Savonlinnan Ooperajuhliin Olavinlinnan Laituriin Takaisin Savonlinnan Matkustajasatamaan
- Anonyymi
Ei Aja Paul Wahl Elää Kuopioon 2025 Ajaa Heinävesi Laiva Kuopioon Asti 2025
- Anonyymi
Ohoh! VipCruisen sivuilla merkitty S/S Saariston omistajaksi Leinosen yhtiö. Eikö siis pidäkään paikkaansa.
- Anonyymi
Eikö tuo Saaristo ole nyt myynnissä.
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa. Leinonen "osti" s/s Saariston, mutta jätti maksamatta. Alus on rekisteröity edelleen myyjäyhtiön nimiin.
Helsingin Höyrylaivaosakeyhtiö haki viime vuonna saatavilleen yksipuolisen velkomustuomion. - Anonyymi
Sisävesilaivan kapteeni puhuu muutenkin pelkkää palturia, joten ei ihme että ilmoittaa omskseen toisen omaisuutta.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Sisävesilaivan kapteeni puhuu muutenkin pelkkää palturia, joten ei ihme että ilmoittaa omskseen toisen omaisuutta.
Kapu ei tietääkseni omista yhtään mitään.
Kaikki on vähintäänkin pantattuna velkoja vastaan.
- Anonyymi
Ei varmasti ole. Laivojen arvo 1,6 miljoonaa euroa luki vasta Itä-Savossa. Moottori toimii ja laiva puksuttaa lisää rahaa kapulle, eikös niin?
- Anonyymi
MS Ieva Tekee Risteilyjä Kaupungin Ympäri Takaisin Satamaan Piia Kinnusen Ja Janne Leinosen Omistuksessa
- Anonyymi
Aika outoa settiä taas... Lääkkeet ottamatta?
- Anonyymi
Mikä vika aluksessa on? BBC eikä CNN ole kertonut asiasta mitään.
- AnonyymiUUSI
Jaahans. Vahvaa suorittamista.
- AnonyymiUUSI
No vähän ihmettelinkin kun ei liiku ja toisen paatin kyljessä kiinni. Taitaa väistämättä olla konkka edessä. Mistä tuohon tietoon saa varmistuksen ettei Saaristo olekaan Leinosen paatti?
- AnonyymiUUSI
Ihan yleistä tietoa kaupungilla. Maksanut vain osan. Suuri osa maksamatta. Paatti olisi siirretty takaisin Helsinkiin, jos kanavasta uskaltaisi mennä.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Ihan yleistä tietoa kaupungilla. Maksanut vain osan. Suuri osa maksamatta. Paatti olisi siirretty takaisin Helsinkiin, jos kanavasta uskaltaisi mennä.
Vähän epäilen, että Kupiainen, Pekkoset, Leinonen ja Heiskanen iskee vielä isot munansa samaan koriin ja saamme oikean matkailu- ja ravintola-alan mammutin Savonlinnaan! Saimaa Restaurants suunnittelee laivaliikennettä Velmeriä isommin tukihakemuksensa mukaan ja Leinosella on vain akuutti kassakriisi tällä hetkellä. Win-win-win ja kerran vielä pankillekin win, kun näkymät paranee ja suurimman tase saadaan kuntoon taas yhden konkurssipesän kautta. Siinä on sitten ainutlaatuinen kokonaisuus, joka käy aivan kohta tuottamaan voittoa. Pankin ei tarvitse tehdä alaskirjauksia ja mitään ongelmalainoja ei ole. Jotkin yhtiöt vaativat jatkuvaa kasvua pysyäksee pystyssä.
Tämä siis täyttä spekulaatiota.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m372726Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?
Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.891174Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia
Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.127979Oliko mies vetäytyminen
Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.60950- 66907
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos76858Oon tässä pohtinut että se nainen
Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle70805EU:lta tyly ratkaisu Temulle
On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta99802Nainen on ihana
ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?25718Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä
Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi30684