Uskotko että sodasssa ja rakkaudessa kaikki on sallittua

Vai oletko moraalijeesustelija? Mitä sille voi jos unelmien nainen/mies on varattu, ei oo kiinnostunut, kai sä nyt kaikkesi laitat peliin ennen kuin luovutat, vai ootko semmonen luovuttaja, ei ihme jos luonnonvalinta hävittää sut, kun ei sussa oo miestä edes yrittään!
13307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Minä yritän

Äänestä
  • Pitäiskö sun yrittää ajatella, et sun kaipauksen kohdettakin pelottaa varmaan aika paljon. Tää nykyinen tilanne ei vaan tee kummallekaan hyvää. Näin mä ajattelen.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Pitäiskö sun yrittää ajatella, et sun kaipauksen kohdettakin pelottaa varmaan aika paljon. Tää nykyinen tilanne ei vaan tee kummallekaan hyvää. Näin mä ajattelen.

    Ja toi edellinen sivusta vaan.

    Äänestä

Niinhän ne väittää silti sotaakin yritetään lailla rajoittaa miksi

Äänestä

Emmä kenenkään perhettä rupee rikkoon. Jos nainen haluaa mut niin erotkoon ensin.

Äänestä
  • Tämä nainen ajattelee miehistä ihan samoin. Sen verran pitää olla selkärankaa, että entinen suhde päätetään ensin (eikä edes hypätä suoraan vanhasta suhteesta toiseen, pitää osata olla itsensä kanssa ensin).

    Äänestä

Sen on vain toista kun on väärän ihmisen kanssa.

Äänestä
  • Kukaan ei pakota olemaan väärän ihmisen kanssa!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kukaan ei pakota olemaan väärän ihmisen kanssa!

    Ei ole helppoa mikään

    Äänestä

Rakkaus ei ole sotaa ja rakkaus voittaa aina, siihen pitää aina pyrkiä.

Äänestä

Eli sinusta on sitten ok jos Venäjä hyökkää tänne ja raiskaa kaikki naiset ja tappaa lapset?
Tee toisille niinkuin haluaisit itsellesi tehtävän. Ei kukaan halua tulla petetyksi. Pettää haluaa tietenkin monet ja moni toivoo että moni pettäisi heidän kanssaan. No Jumala teitä rankaisee, osaa jo tässä elämässä mutta myös tulevassa. Helvettiin menee kaikki jotka eivät tulee pahaa häpeämään.

Äänestä
  • ...
    Niillä, jotka vastustavat hyvää, ei ole oikeutta valittaa siitä että joku hakkaa heidät tai varastaa heiltä tai huijaa heitä. Mitä sitten jos joku tekee teille väkivaltaa? Kaikki on suhteellista teidän mielestä, niin älkää valittako mistään. Teidät voisi kaikki laittaa linnaan koska teidän ja murhaajan välillä ei ole eroa, kun moraali on suhteellista ja joustavaa.

    Äänestä

Ei kai rakkaudessa ole kuin totuus ja ehkä se on niin, että kaikki rakkaudessa on niin selvää, että se on jo salakieltä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vai oletko moraalijeesustelija? Mitä sille voi jos unelmien nainen/mies on varattu, ei oo kiinnostunut, kai sä nyt kaikkesi laitat peliin ennen kuin luovutat, vai ootko semmonen luovuttaja, ei ihme jos luonnonvalinta hävittää sut, kun ei sussa oo miestä edes yrittään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu