https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/rajajaakarioppilaita-seisotettiin-hyisessa-vedessa-ja-pantiin-kannattelemaan-turhaa-taakkaa-tallainen-tuomio-tuli/9184360
Ai että intissä juoksutettiin TURHAAN!
Varusmiesten fyysinen kunto jo muutenkin hyvin heikko verrattuna esim. -70-80 lukuihin.
Eikö kaikki marssitkin ole sitten turhia kun autot on keksitty?
Samoin kaikki hyökkäys harjoitukset ym. Nämä voitaisiin suorittaa simulaattorilla istuen tai jos sotilas haluaa niin sängyssä maaten näyttöpääte mahan päällä.
Nyt alkaa menemään yli ymmärryksen
7
160
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaako sitten ruvetakkaan koko hommaan jos vielä noin alkeellisesti asia on? Missä vätys esimiehet oli simputuksen aikana?
- Anonyymi
Mitätön sanktio kymmenein varusmiesten kiduttamisesta ja maanpuolustustahdon pilaamisesta. Simputus on edelleen sallittua Sa-Int:issä. Välttäkää koko paikkaa.
- Anonyymi
Ongelma ei ole pelkästään simputus vaan ihan järjestelmällinen väinpitämättömyys palvelustaan suorittavien terveydestä ja elämästä. Kun sattuu onnettomuus on säännönmukaisesti syy aina varusmiehessä ei koskaan PV:ssä.
- Anonyymi
Fiksu nuori mies skippaa intin!
https://akl-web.fi/fi/ajattele-ennen-kuin-otat-asennon- Anonyymi
Kremlin Tiltu
- Anonyymi
Intti pitäisi nykyään suorittaa pelaamalla taistelupelejä.
Puoli vuotta pelkkää pelaamista, hampurilaisia ja ranskiksia ja tomaatti ketsuppia sekä energiajuomaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909