Laamoilla pilkkaavat nimet

Anonyymi-ap

Viime sunnuntain lehdessä luin ja näin jotain oksettavaa. Kirkoherra hirtti itsensä. Kappalainen kärsi sokeritaudista ja jalatkin katkaistiin, ensin toinen ja sitten toinen jalka. Niin eikö löytynyt muita nimiä laamoilla?
Pitääkö pilkata ja halventaa toisen kärsimyksiä ja tuskaa?

8

629

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joe musta mä olen pian jälleen kohdataan.

    • Anonyymi

      Miten tähän laamat liittyy?

    • Anonyymi

      Laamoja pidetään hyvän mielen tuojina, mutta tuoko laama, jota kutsutaan itsemurhan tehneen rippipapin nimillä, hyvää mieltä ja kauniita muistoja?
      Irvokasta, nokkamiehelle on noussut nestettä päähän.

      • Anonyymi

        Ne on alpakoita eikä mitään laamoja. Toisekseen, nimi kuin nimi. Mistähän hirttäytyneestä rippipapista horiset, en tiennyt koko asiasta hölkäsen pöläystä ja sinä mainostat ja muistelet sitä täällä hekumoissasi. Häpeä, syntinen!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ne on alpakoita eikä mitään laamoja. Toisekseen, nimi kuin nimi. Mistähän hirttäytyneestä rippipapista horiset, en tiennyt koko asiasta hölkäsen pöläystä ja sinä mainostat ja muistelet sitä täällä hekumoissasi. Häpeä, syntinen!

        Nimen antaja taatusti tiesi kirkkoherran järkyttävästä kohtalosta antaessaan pappien nimiä alpakalleen. No, nimen antaja vasta hekumoikin joka päivä kutsuessaaan alpakkaansa kirkkoherran nimellä,
        Koko pitäjä oli hyvin järkyttynyt kuullessaan kirkkoherran kohtalosta, tai niin luulin. Toisille tragedia taitaakin olla vain pilkan kohde.


    • Anonyymi

      Hyvät nimet noi. Ketään ei olla palkattu

    • Anonyymi

      Pilkattu

    • Anonyymi

      Niin ovat papit pilkan kohteena, sivistys puuttuu

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      138
      6295
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      67
      5219
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3675
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3270
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      109
      2403
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2008
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1618
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      16
      1233
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      80
      1164
    Aihe