Ruusut (hyvä palvelu, saa rahalle vastineen): Terveysasema, Islab, K-market, S-market, Mariella parturi-kampaamo, Jaanan kirppis, Huvilouhos ruoka, LVi Sorjonen, Sähkömies Tuomas, Lähitapiola
Risut (huono palvelu, kalliit hinnat, kusetus ja ''hyvä veli'' -periaate: Polvijärven Apteekki, Tilitoimisto Sami Siimestö, Jolkkosen tilitoimisto. Polvijärven Kone ja Tarvike, Tulijaistupa, Polvijärven monitoimi, sekä näitä lähellä olevat henkilöt.
Lisää risuja: Mopopoikien öinen ajelu ja metelöinti keskellä yötä, päihteiden väärinkäyttäjät,, Polvijärven ''Hyvä veli'' käytäntö, Juoruilu sallittu vain paljasjalkaisille Polvijärveläisille vaikka kaikki juoruavat, Kärttyiset ihmiset, kun epäkohtia otetaan esille, Pienen paikkakunnan kateus ja uteliaisuus,. Totuutta ei saa kertoa. Vastikkeiden laiminlyönti vuosia, ettei niihin puututa.
Jatkakaa muut. Polvijärvei ei ole hyvä paikka asua.
Ruusut ja risut Polvijärven palveluista ja asukkaista
27
3512
Vastaukset 27
- Anonyymi
Ruusuja annan samoille tahoille minäkin, lisään listalle apteekin ja kone tarvikkeen..
Risuja on vaikea antaa kertomillesi yrittäjille / tahoille kun palveluksiaan harvoin tarvitsen, käyn Joensuussa töissä ja palveluja saan paljon sillä suunnalla..
Polvijärvi on rauhallinen ja hyvä paikka asua, ihmiset avuliaita ja symppiksiä. Polvijärvi paljon parempi paikkakunta kuin juoruajien kultapaikkakunta Outokumpu josta muutin Polvijärvelle noin 10 vuotta sitten ahdistavan ilmapiirin vuoksi. - Anonyymi
Taas minä muuttaisin täältä koska tahansa Outokumpuun.
- Anonyymi
Sitten olet mieleltäsi vinksahtanut, kuka okun kaltaiseen takapajulaan haluaa ??
Muuta Joensuuhun niin et pety.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitten olet mieleltäsi vinksahtanut, kuka okun kaltaiseen takapajulaan haluaa ??
Muuta Joensuuhun niin et pety..Joensuussa olen jo asunut 19 vuotta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joensuussa olen jo asunut 19 vuotta.
Joensuuhun muutin minäkin noin 15 vuotta sitten.
Synnyin okussa ja vietin villit vuodet siellä ja allekirjoitan okun ilmapiirin täysin, missään muualla en vastaavaan ahdasmielisyyteen ole törmännyt. Juoruilijoita, selkään puukottajia, haukkujia... Kaikenlaista sellaista joka ei ihmisen käytöstä ollenkaan...
Polvijärvestä ei kuin hyvää kerrottavaa, palvelut olivat riittävät ja asiakaspalvelu kohdallaan. Joensuu kutsui työpaikan muodossa, pari vuotta ajoin poltsilta töissä vakipaikka sai muuttamaan Joensuuhun.
Joensuu on omanlaisensa kunta, tänne voi hukkua ihmisten joukkoon eikä kukaan kiinnitä sinuun huomiotaan, voit elää rauhassa vilkkaassa ympäristössä... - Anonyymi
No mikäpä estää muuttamasta sinne Outokumpujn!??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No mikäpä estää muuttamasta sinne Outokumpujn!??
Paskasakin joukkoon ei kiinnosta muuttaa kenenkään täyspäisen...
Outokummissa on ulkoisesti joka paikka rempallaan, sisäinen ilmapiiri mätä ja sisäänlämpiävä.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paskasakin joukkoon ei kiinnosta muuttaa kenenkään täyspäisen...
Outokummissa on ulkoisesti joka paikka rempallaan, sisäinen ilmapiiri mätä ja sisäänlämpiävä..Ei ole kehumista polvijärvenkään ilmapiirissä. Korvat luimussa ja pää roikoksissa mennään. Turhan tyypillinen suomalainen kuoleva kylä, ahdistava ja ahdistunut, en viihdy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole kehumista polvijärvenkään ilmapiirissä. Korvat luimussa ja pää roikoksissa mennään. Turhan tyypillinen suomalainen kuoleva kylä, ahdistava ja ahdistunut, en viihdy.
Asuin kauan Polvijärvellä, väen vähentyessä kertomasi ilmiöön törmäsin. 1980 Luvulla oli menoa ja meininkiä, meitä nuoria oli paljon ja heilastelimme keskenämme paljon. Löysin puolisoni poltsilta silloin, rakastan häntä edelleenkin samana tytönhupakkona kuin silloin oli..
Muutimme noin 10 vuotta sitten Joensuuhun, ihmisten ilmoille. Suosittelen muuttoa sinullekin jos et poltsilla viihdy, Joensuussa on kaikki ja kaikkea kilpailukykyiseen hintaan.
Viihdymme Joensuussa erittäin hyvin emmekä kaipaa muualle... Outokummusta voi sanoa että kuoleva kylä jota yritetään tekohengittää kaikin tavoin, en suosittele sinne muuttoa pahimmalle vihamiehellekään... - Anonyymi00026
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole kehumista polvijärvenkään ilmapiirissä. Korvat luimussa ja pää roikoksissa mennään. Turhan tyypillinen suomalainen kuoleva kylä, ahdistava ja ahdistunut, en viihdy.
En minäkään viihdy.
- Anonyymi
Ruusuja: K- market Nuotta ja Apteekki
Risuja: loput ! - Anonyymi
Jaanan Kirppis on paras!
- Anonyymi
Miten terkkarin palveluista voi ruusuja antaa kun siellä oo mitään palveluja, eivät vastaa ees puhelimeen
- Anonyymi
Mariella paras, 10 pistettä ja papukaijan merkki...
K-Market, Huvilouhos...
Risuja vaikea antaa millekään firmalle...- Anonyymi
Muuten hyvä mutta Huvilouos on persiistä
- Anonyymi00029
Ainakin pysyy perillä kylän asioista kun siellä käy!
On meinaa kunnon juorumummo - Anonyymi00032
Parturissa käyneenä alkoi suorastaan ahdistamaan parturin juoruilu!
Haukkuu toisia ihmisiä ihan vakioasiakkaista ja ystävistä lähtien.
EN SUOSITTELE
- Anonyymi
Polvijärven ihmiset auttavaisia ja symppiksiä. Kunnan ilmapiiri hyvä ja lämmin toisin kuin esim. naapurikunnassa...
- Anonyymi
Mitäs Liperissä on vikaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäs Liperissä on vikaa?
oisko tarkottanu naapurikunnalla kuiteskin juukaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
oisko tarkottanu naapurikunnalla kuiteskin juukaa?
Liperi on jees samoin Juuka.. Luulisin kirjailijan tarkoittavan synnyinkuntaani Outokumpua jossa mikään ei toimi ja ilmapiiri on niin perseestä kuin olla voi.
Muutin Polvijärvelle enkä ole katunut, mukava kunta jossa on kotoisa ja hyvä ilmapiiri, täällä on hyvä elää..
- Anonyymi
Poltsilla olen saanut hyvää palvelua. Siitä huolimatta että ovat okulaisia olleet.
- Anonyymi
Poltsin palveluja en moiti, täältä löytyy hyvät peruspalvelut.
Joensuussa on ostajan paratiisi, kilpaillut hinnat ja tarjoukset. Kerran kuukaudessa tulee käydyksi Joensuussa shoppailemassa, Okuun en mene hinnalla millään siellä tyly palvelu ja usein kalliimmat hinnat kuin poltsilla..
Ruuat ostan oman kylän kaupoista jo periaatteen vuoksi, vaatteet ja kengät ym Joensuusta..
- Anonyymi00025
Kone ja tarvike kauppaan ei ole ollut asiaa m.leppäsen lähdön jälkeen. asiakkaat saa odottaa palvelua ihan rauhassa kun omistaja haukottelee tiskin takana tai vetää tupakkaa takapihalla. Asiakas palvele täydet 0 pistettä😀
- Anonyymi00028
Aika outo juttu! Et ole käynyt M. Leppäsen jälkeen, mutta tiedät kuka siellä ja missäkin vetää tupakkia 😁 ennustajako olet?
- Anonyymi00027
Rakas kotikuntani jossa riittävästi palveluja. Monissa paikoissa asiakaspalvelu loistavaa mutta toki heikkojakin lenkkejä löytyy. Yrittäjillä ei luulisi olevan varaa huonoon palveluun, asiakkaat äänestää jaloillaan jolloin isokin kauppa jää tekemättä..
Huonoin palvelu mihin törmännyt on Polvijärven Kone ja Tarvike Oy.llä
Myyjä / myyjät hölmistelee toimettomana eivät tunnu tietävän kuin nimensä.. Sehän sitten näkyykin tuloksessa selkeästi liikevaihdon kasvu on miinusmerkkistä usean vuoden ajan, liikevaihto on puolittunut olemassaolonsa aikana..
En ihmettelisi jos toiminta loppuisi muutaman vuoden sisällä..
Leppäsen aikaan palvelu pelasi ja tavara liikkui...
https://www.kauppalehti.fi/yritykset/yritys/25200535
Muualla onkin sitten tasaisen hyvää palvelua, parasta vaikeaa nostaa esille.. - Anonyymi00030
Näin on. Ei mitään lisäämistä eikä vähentämistä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1301328Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️941044Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää254998On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75797- 54774
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞35720- 66687
- 46660
- 43631
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164610Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä33604Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah192590Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30587Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus98525- 201504
- 103463
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18462- 34458
Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91458Olet oikeasti paras
Mies, joka on kohdalleni sattunut. Oikeastaan liian hyvä, jos rehellisiä ollaan. Sinun paikkaasi ei kukaan vie, vaikka e27456