Ruusut ja risut Polvijärven palveluista ja asukkaista

Anonyymi-ap

Ruusut (hyvä palvelu, saa rahalle vastineen): Terveysasema, Islab, K-market, S-market, Mariella parturi-kampaamo, Jaanan kirppis, Huvilouhos ruoka, LVi Sorjonen, Sähkömies Tuomas, Lähitapiola

Risut (huono palvelu, kalliit hinnat, kusetus ja ''hyvä veli'' -periaate: Polvijärven Apteekki, Tilitoimisto Sami Siimestö, Jolkkosen tilitoimisto. Polvijärven Kone ja Tarvike, Tulijaistupa, Polvijärven monitoimi, sekä näitä lähellä olevat henkilöt.

Lisää risuja: Mopopoikien öinen ajelu ja metelöinti keskellä yötä, päihteiden väärinkäyttäjät,, Polvijärven ''Hyvä veli'' käytäntö, Juoruilu sallittu vain paljasjalkaisille Polvijärveläisille vaikka kaikki juoruavat, Kärttyiset ihmiset, kun epäkohtia otetaan esille, Pienen paikkakunnan kateus ja uteliaisuus,. Totuutta ei saa kertoa. Vastikkeiden laiminlyönti vuosia, ettei niihin puututa.

Jatkakaa muut. Polvijärvei ei ole hyvä paikka asua.

20

2024

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ruusuja annan samoille tahoille minäkin, lisään listalle apteekin ja kone tarvikkeen..

      Risuja on vaikea antaa kertomillesi yrittäjille / tahoille kun palveluksiaan harvoin tarvitsen, käyn Joensuussa töissä ja palveluja saan paljon sillä suunnalla..

      Polvijärvi on rauhallinen ja hyvä paikka asua, ihmiset avuliaita ja symppiksiä. Polvijärvi paljon parempi paikkakunta kuin juoruajien kultapaikkakunta Outokumpu josta muutin Polvijärvelle noin 10 vuotta sitten ahdistavan ilmapiirin vuoksi.

    • Anonyymi

      Taas minä muuttaisin täältä koska tahansa Outokumpuun.

      • Anonyymi

        Sitten olet mieleltäsi vinksahtanut, kuka okun kaltaiseen takapajulaan haluaa ??

        Muuta Joensuuhun niin et pety..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitten olet mieleltäsi vinksahtanut, kuka okun kaltaiseen takapajulaan haluaa ??

        Muuta Joensuuhun niin et pety..

        Joensuussa olen jo asunut 19 vuotta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joensuussa olen jo asunut 19 vuotta.

        Joensuuhun muutin minäkin noin 15 vuotta sitten.

        Synnyin okussa ja vietin villit vuodet siellä ja allekirjoitan okun ilmapiirin täysin, missään muualla en vastaavaan ahdasmielisyyteen ole törmännyt. Juoruilijoita, selkään puukottajia, haukkujia... Kaikenlaista sellaista joka ei ihmisen käytöstä ollenkaan...

        Polvijärvestä ei kuin hyvää kerrottavaa, palvelut olivat riittävät ja asiakaspalvelu kohdallaan. Joensuu kutsui työpaikan muodossa, pari vuotta ajoin poltsilta töissä vakipaikka sai muuttamaan Joensuuhun.

        Joensuu on omanlaisensa kunta, tänne voi hukkua ihmisten joukkoon eikä kukaan kiinnitä sinuun huomiotaan, voit elää rauhassa vilkkaassa ympäristössä...


      • Anonyymi

        No mikäpä estää muuttamasta sinne Outokumpujn!??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No mikäpä estää muuttamasta sinne Outokumpujn!??

        Paskasakin joukkoon ei kiinnosta muuttaa kenenkään täyspäisen...

        Outokummissa on ulkoisesti joka paikka rempallaan, sisäinen ilmapiiri mätä ja sisäänlämpiävä..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paskasakin joukkoon ei kiinnosta muuttaa kenenkään täyspäisen...

        Outokummissa on ulkoisesti joka paikka rempallaan, sisäinen ilmapiiri mätä ja sisäänlämpiävä..

        Ei ole kehumista polvijärvenkään ilmapiirissä. Korvat luimussa ja pää roikoksissa mennään. Turhan tyypillinen suomalainen kuoleva kylä, ahdistava ja ahdistunut, en viihdy.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole kehumista polvijärvenkään ilmapiirissä. Korvat luimussa ja pää roikoksissa mennään. Turhan tyypillinen suomalainen kuoleva kylä, ahdistava ja ahdistunut, en viihdy.

        Asuin kauan Polvijärvellä, väen vähentyessä kertomasi ilmiöön törmäsin. 1980 Luvulla oli menoa ja meininkiä, meitä nuoria oli paljon ja heilastelimme keskenämme paljon. Löysin puolisoni poltsilta silloin, rakastan häntä edelleenkin samana tytönhupakkona kuin silloin oli..

        Muutimme noin 10 vuotta sitten Joensuuhun, ihmisten ilmoille. Suosittelen muuttoa sinullekin jos et poltsilla viihdy, Joensuussa on kaikki ja kaikkea kilpailukykyiseen hintaan.

        Viihdymme Joensuussa erittäin hyvin emmekä kaipaa muualle... Outokummusta voi sanoa että kuoleva kylä jota yritetään tekohengittää kaikin tavoin, en suosittele sinne muuttoa pahimmalle vihamiehellekään...


    • Anonyymi

      Ruusuja: K- market Nuotta ja Apteekki
      Risuja: loput !

    • Anonyymi

      Jaanan Kirppis on paras!

    • Anonyymi

      Miten terkkarin palveluista voi ruusuja antaa kun siellä oo mitään palveluja, eivät vastaa ees puhelimeen

    • Anonyymi

      Mariella paras, 10 pistettä ja papukaijan merkki...

      K-Market, Huvilouhos...

      Risuja vaikea antaa millekään firmalle...

      • Anonyymi

        Muuten hyvä mutta Huvilouos on persiistä


    • Anonyymi

      Polvijärven ihmiset auttavaisia ja symppiksiä. Kunnan ilmapiiri hyvä ja lämmin toisin kuin esim. naapurikunnassa...

      • Anonyymi

        Mitäs Liperissä on vikaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitäs Liperissä on vikaa?

        oisko tarkottanu naapurikunnalla kuiteskin juukaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        oisko tarkottanu naapurikunnalla kuiteskin juukaa?

        Liperi on jees samoin Juuka.. Luulisin kirjailijan tarkoittavan synnyinkuntaani Outokumpua jossa mikään ei toimi ja ilmapiiri on niin perseestä kuin olla voi.

        Muutin Polvijärvelle enkä ole katunut, mukava kunta jossa on kotoisa ja hyvä ilmapiiri, täällä on hyvä elää..


    • Anonyymi

      Poltsilla olen saanut hyvää palvelua. Siitä huolimatta että ovat okulaisia olleet.

      • Anonyymi

        Poltsin palveluja en moiti, täältä löytyy hyvät peruspalvelut.
        Joensuussa on ostajan paratiisi, kilpaillut hinnat ja tarjoukset. Kerran kuukaudessa tulee käydyksi Joensuussa shoppailemassa, Okuun en mene hinnalla millään siellä tyly palvelu ja usein kalliimmat hinnat kuin poltsilla..

        Ruuat ostan oman kylän kaupoista jo periaatteen vuoksi, vaatteet ja kengät ym Joensuusta..


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      249
      6438
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      197
      5992
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      21
      5547
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      121
      4303
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      145
      3548
    6. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      130
      3363
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      23
      3056
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      8
      2512
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      274
      2497
    10. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      138
      2357
    Aihe