Tuleeko joen uudelle uomalle kalastuspaikkoja? Pääseekö siihen maksutta kalastamaan?
Vantaan uusi uoma
16
475
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän siellä jossain vaiheessa kalojakin ole, ja sitten vain ongelle.
- Anonyymi
kanoottijutut olis hienoja
- Anonyymi
Tulee, tekevät alemmas kalaportaita että saadaan parempia nousukkaita kalustettavaksi.
Arvio että ensi keväänä olisi valmista ja nousukala Riihimäen korkeuksilla - Anonyymi
Onhan sieltä Vantaanjoesta Riihimäen kohdaltakin kalaa jo saatu.
- Anonyymi
Tuleeko viarasvenesatama?
Kaivetaanko Vantaanjoki vai uudestaan? Mitä ihmettä
- Anonyymi
Joen uomaa siirretään ja jokea muutenkin parannellaan.
- Anonyymi
Hyvin tulee kalaa
- Anonyymi
Koska pääsee veneilemään sinne?
- Anonyymi
Tuleeko satamaan jokin ravintola? Siinä olusi mukava katsella Vantaan joen aaltoja!!
- Anonyymi
Tulee lopultakin kunnon reitti, että pääsee täältä suoraan merelle!. Toivottavasti kaupungin venepaikkoja on riittävästi.
- Anonyymi
Ihana, saadaan rantaravintoloita, kävelykatuja, kellokauppiaita ja elämää rantaan.
Eikä ole pitkä kävelymatka keskustasta. - Anonyymi
Joen olisi voinut vetää vanhalle paikalleen kulkemaan Peltosaaren läpi siitä, missä nykyään on entisen koulun jäljiltä vain tyhjä hiekkakenttä, mutta siihen tuleekin vain joku puisto ja entisen Vantaanjoen muistouoma.
- Anonyymi
Sinnehän rakennetaan sen joen törmään majavan pesä -niminen ravintola, johon pääsee sisään vain sukeltamalla.
- Anonyymi
Punaisia R-liikenteen gondoleita tulossa liikenteeseen!
- Anonyymi
Ja niissä R-gondoleissa jaetaan ilmaiseksi kondomeja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1444847Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793522SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt292537SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402213Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä592049Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231981Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851973Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191448Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään981256