Suoli24 paikkakunnat Etelä-Karjalan alle voisi lisätä Ukraina-palstan. Siinähän se on naapurissa. Tämä Lappeenranta-osasto on täynnä ukrainatrollausta.
Uusi paikkakuntapalsta ek-alueelle
16
197
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjä on Lappeenrannan naapuri, Lappeenrannassa on paljon venäläisiä ja Lappeenrannasta olisi voinut tulla Suomen Mariupol, jos asiat olisivat menneet toisin, jolloin tämän ketjun aloittaja saattaisi maata matalassa haudassa sen sijaan, että on avaamassa turhia ja typeriä ketjuja.
Lappeenrantalaiset eivät ymmärrä millaisen ison riskin alla täällä päivittäin eletään. Venäjän vaikutus on vahva ja tälläkin hetkellä venäjällä suunnitellaaan Lappeenrannan valtaamista Buchan tapaan eli tuhoten kaikki asukkaat koirasta vaariin. - Anonyymi
Puolassa joutuvat jatkuvasti lähettämään hävittäjiä ilmaan torjumaan mahdollista venäjän hyökkäystä
https://yle.fi/a/74-20171743
Venäjä on naapuri, jota emme ole ansainneet. - Anonyymi
"Siinähän se on naapurissa."
Ukraina ei vielä ole Suomen naapuri. - Anonyymi
Alkaa olla aika muuttaa Lappeenrannasta pois.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/874473d2-1baa-4417-8303-f4ac0aba9d27
Venäläinen sotilasanalyytikko Aleksandr Hramtšihin sanoo uutissivustolle antamassa haastattelussa, että osa drooni-iskuista on voitu tehdä Suomesta tai Baltian maista käsin.
– Jos löytyy objektiivista todistusaineistoa siitä, että drooneja on laukaistu esimerkiksi Suomen tai Baltian maiden alueelta, se on 100-prosenttinen casus belli, eli syy sodan julistamiseen. Sillä ei ole merkitystä, kuka droonit on laukaissut: turvallisuuspalvelut, asevoimat tai yksityishenkilöt.- Anonyymi
Ymmärrän tämän täysin.jos suomi on niin idiootti ja jäisi siitä vielä kiinni että antanut maaperänsä ukrainalaisten käyttöön iskuissa niin ei se väärin olisi venäjän rankaista asein suomeen.toivon todella ettei näin ole käynyt mutta jos on niin... ei siinä muuta kuin rangaistusta vastaaottamaan vaan hölmölässä
- Anonyymi
Leprapalsta on tosiaan aivan hirveää pas*kaa.
- Anonyymi
Kyllä.säälittäviä muniin puhaltelijoita vain kun eivät saa edes aikaiseksi lähteä ukrainaa pelastamaan vaikka se on sydämmen asiana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä.säälittäviä muniin puhaltelijoita vain kun eivät saa edes aikaiseksi lähteä ukrainaa pelastamaan vaikka se on sydämmen asiana.
Näin on, pelkkiä pascan jauhajia.
- Anonyymi
89 vuotta kun vielä jaksetaan odotella, niin venäläinen on ottanut Ukrainan
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1943201199399809153- Anonyymi
Putte bunkk eriru nkkari ei taida tätä suurta voittoa nähdä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putte bunkk eriru nkkari ei taida tätä suurta voittoa nähdä.
Meinaatko että ukrainan pikkunarttu olisi ottamassa voiton sodassa? 😁😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meinaatko että ukrainan pikkunarttu olisi ottamassa voiton sodassa? 😁😁
Tarkoitatko kaikkien suuresti ihailemaa voittajapresidenttiä?
Kyllä.
Lappeenrantaankin tulee Zelenskyntie. Ja patsas. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitatko kaikkien suuresti ihailemaa voittajapresidenttiä?
Kyllä.
Lappeenrantaankin tulee Zelenskyntie. Ja patsas.Veikkaan ennemmin kiovaan pystytettävän suuri lavetti johon pikkunilkki laitetaan "kaulakiikkuun" synnin palkka on kuolema.
- Anonyymi
Trollausta riittää Leprassa.
- Anonyymi
Lappeenrannassa odotetaan kieli pitkällä naapurin vaihtumista. Onko se Kiina, Unkari vai Karjalan tasavalta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lappeenrannassa odotetaan kieli pitkällä naapurin vaihtumista. Onko se Kiina, Unkari vai Karjalan tasavalta?
Saadaan taas rajakauppa käyntiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1262688
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562167Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241737- 1291538
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641298- 681293
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711220- 891065
- 90989
- 128931