Tuonpuoleisessa ei ole uskontoja

Anonyymi-ap

Tuonpuoleinen on rauhan . Levon ja valon maailma.
Sinne mennään kaikki.
Tuonpuoleinen on tässä ympärillämme
Uskonto vapaata vyöhykettä.
Uskonnot on vain täällä maan päällä.

21

315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan siellä perhosiakin, onhan!

    • Anonyymi

      Rauhan valtakuntaan ei kukaan automaattisesti mene, eikä omilla teoillaan sinne pääsyä ansaitse. Jeesus on ainoa tie sinne. Usko, että ihmiseksi tullut Jumala sovitti kaikkien synnit verellään, ja ota tuo rakkauden lahja vastaan oman syntisyytesi kohdalle, niin pelastut, uudestisynnyt, peruuttamattomasti.

      Muhamettilaiset eivät mene paneskelemaan neitsytparkoja paratiisiinsa. Hindut eivät synny uudelleen. Buddhalaiset eivät haihdu nirvanaan. Katoliset eivät pääse taivaaseen Marian avulla. Ateistien tietoisuus ei lopu kuolemaan. Nuo ovat vain muutamia saatanan valheista. Kaikki edellämainitut huomaavat kuolemansa jälkeen olevansa helvetissä. Sieltä ei sitten pääsekään pois. Nyt on aika uskoa Jeesukseen. Tänään. Huomisestaan ei kukaan tiedä. Kenellekään meistä ei ole taattu edes seuraavaa tuntia. Uskovat temmataan pian taivaaseen. Tänne kauheaan ahdistuksen aikaan jääneet voivat vielä pelastua, mutta vain suostumalla mestaukseen Jumalan kunniaksi. Tänään vielä pelastumme täysin Jumalan armosta Jeesuksen veren kautta täysin ilman omia ansioitamme, ettei kukaan kerskaisi. Se on Jumalan suuri lahja.

      • Anonyymi

        Jos uskonnot riehuisivat tuonpuoleisessa niin ei se olisi rauhan ja levon maailma.
        I


      • Anonyymi

        oman edun tavoitelijat siellä kärvennetään ja ilmaiseläjät kokevat todellisen helvettinsä siellä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos uskonnot riehuisivat tuonpuoleisessa niin ei se olisi rauhan ja levon maailma.
        I

        Kun olemme taivaassa Jeesuksen seurassa, emme tarvitse uskontoja. Näemme hänet kasvoista kasvoihin. Tarvitsetko sinä uskontoa uskoaksesi, että äitisi ja isäsi ovat, tai ovat olleet olemassa?


    • Anonyymi

      Paratiisissa voi juoda islamuskoinenkin viiniä.

      Miksi se on maan päällä kielletty? Jotta rukouselämä ei häiriintyisi. Jotta olisi jokin kieltäymys joka voittaa munkkien celibaatin?

      Jotta ei olisi väkivaltaa ja terveysongelmia?

      Kristittyjen Kolossalaiskirje sanoo TEILLÄ EI SAA OLLA KIELTÄYMYKSIÄ.....

      Voiko olla niin että kun kasvaa hyvin suureksi eli kolossiaaliseksi imperiumi niin maan päällinen paratiisi sallitaan?

      Koraani puhuu ainakin siitä että sähkö tuo paratiisin maan päälle kun vesi virtaa sen avulla kraanasta eikä tarvitse pitkiä matkoja kuljettaa.

      Mitä suurempi ja mahtavampi on imperiumi sitä lähempänä se on maanpäällistä paratiisia.

      • Anonyymi

        tästä okin sitten helppo vetästä pohja pois, kun ilmaisuus loppuu


    • Anonyymi

      Ei siellä montussa ja maatuneena ole kuin madot ja muut hajottajat seurana. Eli ei ole mitään ”tuonpuoleista”.

      • Anonyymi

        Kuitenkin eräät uskonnot kuten Hare Krishna antaa neuvoja oikean elämäntavan harjoitteluun täällä maan päällä jo.

        Jotta osaisi olla taivaassa henkisessä vailla aistinautintojen kaipuuta. Valitettavasti eräät versiot Bhagavatamista kuitenkin kuvaavat henkistä nautintoa edellytyksenä Moksan saavuttamiseen.

        Eli RAKKAUS rakentaa sittenkin ikuisesti kaiken ja on suurin. Ei oikein ole hyvä kuvitella kenenkään kykenevän olemaan vailla aistinautintoa tai rakkautta edes paratiisissa. Islam on siinä suorasukaisen rehellinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuitenkin eräät uskonnot kuten Hare Krishna antaa neuvoja oikean elämäntavan harjoitteluun täällä maan päällä jo.

        Jotta osaisi olla taivaassa henkisessä vailla aistinautintojen kaipuuta. Valitettavasti eräät versiot Bhagavatamista kuitenkin kuvaavat henkistä nautintoa edellytyksenä Moksan saavuttamiseen.

        Eli RAKKAUS rakentaa sittenkin ikuisesti kaiken ja on suurin. Ei oikein ole hyvä kuvitella kenenkään kykenevän olemaan vailla aistinautintoa tai rakkautta edes paratiisissa. Islam on siinä suorasukaisen rehellinen.

        Kun näemme mitä ovat maanpäälisen helvetin LUOJIA

        ( Islam on siinä suorasukaisen rehellinen. )

        JOTTA EIKÖHÄN NOITA TUOLLA VIEDÄ JOTTA HIPPULAT VINKUU


    • Anonyymi

      Päivän Sana
      10.07.25

      Kristukseen tekin nyt uskotte kuultuanne totuuden sanan, pelastuksenne evankeliumin. Häneen uskoessanne te myös olette saaneet luvatun Pyhän Hengen sinetiksenne. Ef. 1:13

      Mikään ei siis ole vallan luonostaan selvyyttä, jotta kyllä karsintaa tapahtuu ja RUTKASTI

      • Anonyymi

        2025
        To, 10 Heinäkuu
        Suureen ääneen minä kiitän Herraa, kansan keskellä minä häntä ylistän. Hän seisoo sorretun vierellä ja pelastaa hänet niiden käsistä, jotka tahtovat hänet tuomita.
        Ps. 109:21-31

        Tämä ei ole mikään saavutus, vaan tämä on totuus - totuutta elämän polulla.


    • Anonyymi

      Sama kun saataisiin nyt myös tänne.

      • Anonyymi

        Ihminen ei ole LEPOON LUOTU, sehän jo synty historiassa on selvitetty RAAMATULLISESTI

        ON LUVATTU MAA JOTA RAKENNETAAN JA TÄMÄ ON IKUINEN PROJEKTIMME

        VERTA JA HIKEÄ RIITTÄÄ AIVAN VESIKARPALOIHIN ASTI OHIMMOILLA


    • Anonyymi

      Ilm 22: 15
      Ulkopuolella ovat koirat, ja velhot ja huorintekijät ja murhaajat ja epäjumalanpalvelijat ,ja kaikki, jotka valhetta rakastavat ja tekevåt.

    • Anonyymi

      Matteus 26:11 Köyhät teillä on luonanne aina, mutta minua teillä ei aina ole.

      Siis miksi tai mitä ovat nämä suomeen hyökkääjät valtausmieliset ALMUNVAATIJAT JOILLA ON OMAT TAKA-AATOKSENSA

    • Anonyymi

      Päivän Sana
      13.07.25
      Hän parantaa ne, joiden mieli on murtunut, hän sitoo heidän haavansa. Ps. 147:3
      ....

      Su, 13 Heinäkuu
      Jeesus sanoi: Autuaita ovat hengessään köyhät, sillä heidän on taivasten valtakunta.
      Matt. 5:1-12

      Näinhän se on MAAN HILJAISILLA ON TAATTU POLKU LÄPI AIKOJEN
      - ja rynnijät törmäävät kuoleman muuriin

      • Anonyymi

        Tässä on suudempi sanoma mitä äkkiseltään tajuaakaan, elikkä kun hyvyys pitää luovien pahhuuven seassa liikua ja pahuus se senkuin hukuttaa sen nimissä hillujat

        TÄMÄ ON ELÄVÄN SEULONTAA JOSTA KUOLLEET KARSITAAN POIS KORKEIMAN MENETELMIN


    • Anonyymi

      Unohtakaa nuo joukkojenhallinnassa käytetyt sadut ja avatkaa silmänne:
      https://www.youtube.com/watch?v=a307yZx_rj0
      Tämä luusäkki, jota monet niin palvovat, on vain tilapäinen koti kuolemattomille sieluillemme. Kaikki, mitä meille opetetaan lapsuudesta asti, on pelkkää valhetta.
      Onneksi tämä valtarakenne romahtaa pian ja todellisuus puskee kaikkien tajuntaan.
      Osa ei tule käsittämään sitä koskaan tässä vankilassa, vaan heidän on palattava sinne, mistä me kaikki olemme tulleet.
      Matkaamme siis alkuperäiseen kotiin, emme valkoiseen valotunneliin, joka on vain soul trap, joka kierrättää sielut takaisin tähän vankilaan.

      • Anonyymi

        soul trap = sielunloukku

        Ihminen joka ei käsitä mikä on PARATIISI ei tule koskaan sitä löytämään


      • Anonyymi

        Koskaan ei lopu kasvu eikä kylväminen, mutta on aikoja jolloin rikkaruoho meinaa peittä oikean kasvun ja sadon, siinä sitä sitten riittää pirumoista HOMMAA JA POLTTAMISTA SEN KITKENNÄSSÄ


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7142
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5328
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3410
    Aihe