Kahdessa viikossa eroon diabeetteksestä 37 eurolla. Esittely erittäin epäilyttävää mainonta. Onko joku kokeillut.
pura vida kokemuksia
18
2642
Vastaukset
- Anonyymi
Onko joku kokeillut.
Tilasin purkin, purkissa ei löydy tablettien sisällöstä mainintaa eikä löydy enää lääkäri Antti Heikkilän suosituskirjoitusta missä oli tablettien sisältämät kasvien nimet sekä prosentit.
Purkki oli suljettu vaatimattomalla teipillä, minkä sai helposti revästyä pois
Epäilys minullakin heräsi.
Harmi, kun verkon kautta myydään tosi paljon ja niistä montaa ei uskalla tilata. - Anonyymi
Jos joku keksii lääkkeen tai aineen, jolla pääsee kahdessa viikossa tai edes kahdessa vuodessa eroon diabeteksesta, se on Nobelin palkinto heti. Eli tuote on huijausta!
Mutta ei kai niin tyhmää ja tietämätöntä ihmistä ainakaan Suomessa ole, että uskoisi tuotteen tehoon. Miksi lääkärit eivät tiedä tuotteesta? Miksei tuotetta saa apteekista?- Anonyymi
Olet syönyt jo kauan lääkkeitä diabetekseen ja haluat jatkaa ja pilata elimistösi?
Olet saanut tiputettua painoasi ?
Syötkö oikein ?
Syöt oikeita ainesosia ?
Jos nämä yllä olevat eivät ole toimisi niin Heikkilän kertomat "vammautumiset" tulevat hitaasti mutta varmasti - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet syönyt jo kauan lääkkeitä diabetekseen ja haluat jatkaa ja pilata elimistösi?
Olet saanut tiputettua painoasi ?
Syötkö oikein ?
Syöt oikeita ainesosia ?
Jos nämä yllä olevat eivät ole toimisi niin Heikkilän kertomat "vammautumiset" tulevat hitaasti mutta varmastiPilalle menee vielä sinunkin elimistösi vuosien myötä. Lopulta kuolet, varmasti.
- Anonyymi
"Mutta ei kai niin tyhmää ja tietämätöntä ihmistä ainakaan Suomessa ole, että uskoisi tuotteen tehoon. Miksi lääkärit eivät tiedä tuotteesta? Miksei tuotetta saa apteekista?"
Lääkärit ovat korruptoituneita Antti Heikkilää lukuun ottamatta.
- Anonyymi
Minun mielestä tällaisilla kampanjoilla rahastetaan hyvä uskoisia diabetekseen sairastuneita ihmisiä! Totta kai minäkin sairastunut toivon, että löytyisi mahdollisimman hyvä lääke hoidoksi. Tätä toivoa jopa pitkänlinjan lääkärit ja professorit käyttävät hyväkseen röyhkeästi!
- Anonyymi
Kiitos aloituksesta, myös minäkin haksahdin tilaamaan pura voidaan. Koen itseni petetyksi!
- Anonyymi
Lare. Tutkija Mikael Pulkkisen esittelemä diabalance lääke on paras, sen kun ostaa, kuriiri tuo ovelle, mutta rahat pitää olla antaa käteen. Purkin hiñta on n. 100€. Ja sokeriarvot tulevat alas. Tutkijan, lääkärin nimeä ei kyllä näy googlessa, että pääsis häneen enemmän perehtymään!?
- Anonyymi
Ihmeellistä, että lääkärit sotkeutuvat epämääräisiin ja epäilyttäviin lääkemmainoksiin, jotka koskevat vaativan sairauden, diabeteksen hoitoa! Olisi aika Lääkäriliiton ottaa asiaan kantaa! Mistä on kysymys??
- Anonyymi
Mikael Pulkkinen nimistä lääkäriä ei ole olemassakaan/Valviran Terhikki.
Huijausta tuollaiset.
- Anonyymi
Kuka hullu uskoo tollasta.
- Anonyymi
Tilasin verkosta, Diabeatilta verensokerimittarin , joka mittaa ilman neuloja, näyttäen sokeriarvot suoraan, laitetta mainostettiin vanhuksille ja kotimaan matkaajille. Kun laite minulle tuli, se oli Oximeter, joka mittaa veren happipitoisuuden, sykkeen ja hengitys taajuuden. Ei mittaa sokeria. Ainakin vielä tänään verkossa mainostettiin valokuvan kera samaista Oximeteria sokerimittarina. Diabetikkojen rahat näyttävät kiinnostavan!!!
- Anonyymi
Kyllä noita huijareita on tarjolla joka sairauteen.
Nivelrikkosi paranee kahdessa viikossa. Vaivaisenluut oikenevat ja jos vaikka mitä muuta. - Anonyymi
Huijausta nuokin. Kiinassa tehtyjä ja mittaavat vaan happipitoisuutta.
- Anonyymi
Aivan laillistettua petosta,ikävä kyllä huijaus on helppoa.
- Anonyymi
Antti Heikkilä ei mainosta mitään lääkkeitä tai pillereitä. Mainos on tehty tekoälyllä ja on täysi huijaus. Kysyin Antti Heikkilältä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155