Puijonkuppee

Kävin viime kuussa Kuopiossa, ja huomiotani kiinnitti Puijonkuppee-alueen keskenjäänyt rakennustoiminta. Monttuja on, mutta työt näyttivät pysähtyneen. Saa nähdä, jatkuuko hiljaiselo seuraavat 10 vuotta.
3184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keskustassakin näytti rakennustoiminta loppuneen.

Äänestä

Jotta vissi laitettuna munalukko kuapion portille. Ei huura kalakukko ei.

Äänestä

Asuntojen rakentaminen on laitettu jäihin siellä sun täällä koko Suomessa. Uusien asuntojen hinta/laatusuhde ei ole hyvä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kävin viime kuussa Kuopiossa, ja huomiotani kiinnitti Puijonkuppee-alueen keskenjäänyt rakennustoiminta. Monttuja on, mutta työt näyttivät pysähtyneen. Saa nähdä, jatkuuko hiljaiselo seuraavat 10 vuotta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu