Miettikää itse

Anonyymi-ap

miltä tuntuisi se ettei kukaan kysyisi sinun mielipidettäsi siitä, mitä juuri hän pitää tärkeinä asioina omassa elämässään! Miksi minulta ei kysyttä niitä kysymyksiä jo ennen projektin aloitusta. Minusta sellainen osoittaa suurta välinpitämättömyyttä yksilöä kohtaan. En ole koskaan halunnut auttaa yhtäkään oman lapseni ikäistä, tai olla missään tekemisissä koskaan hänen kanssaan. Tämän kaiken olisin voinut kertoa, koska juuri nuo kysymykset olisivat olleet äärimmäisen tärkeitä!

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haluan tehdä töitä vain alle kouluikäisten ja vanhojen ihmisten parissa! Jos olisitte kysyneet sitä, olisin saanut jatkaa itselle rakkaassa työpaikassa! Miksi ihmeessä olisin halunnut auttaa oman lapseni ikäistä, koska ainoat joita haluan auttaa ovat omat lapseni! Ei minua kiinnosta tippaakaan olla missään tekemisissä jonkun toisen äidin lapsen kanssa häntä auttaen. En ole ikinä edes haaveillut sellaisesta mahdollisuudesta!

    • Anonyymi

      Kertokaa minulle, kun en vieläkään pysty ymmärtämään sitä, enkä tule koskaan ymmärtämäänkään, että miksi aloititte projektin minulta lupaa kysymättä ja sitä kartoittamatta mitä minä pidän itselleni tärkeinä asioina omassa elämässäni! Projekti tuhosi minulta aivan liian monia hyviä vuosia. Ei todellakaan kiinnosta tehdä kokopäivätyötä edes tutussa ryhmässäkään, ei edes muutaman kuukauden ajan, jossa on sisällä valtavan isot tuuletusaukot ja meri puhaltaa kylmää tuulta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      20
      2297
    2. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      41
      2160
    3. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      64
      1693
    4. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1667
    5. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      80
      1612
    6. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      52
      1502
    7. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      113
      1460
    8. Pyyntö Teelle

      Voisitko nyt vaan ystävällisesti laittaa viestin?
      Ikävä
      83
      1149
    9. Martina haluaa tasoisensa miehen

      Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1027
    10. Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä

      Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom
      Suomalaiset julkkikset
      21
      905
    Aihe